Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

J. Šimėnas: Turime arba riboti ūkinę veiklą, arba mažinti taršą

2011-08-09

Šiandien Žemės ūkio ministerijoje įvyko pasitarimas dėl kvapų ir aplinkos taršos problemų sprendimo. Pasitarime dalyvavo žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, viceministras Edvardas Raugalas, Išteklių ir kokybės politikos departamento direktorius Saulius Jasius, Seimo nariai Jonas Šimėnas ir Antanas Matulas, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Inžinerinės ekologijos asociacijos prezidentas dr. Rimantas Budrys, Lietuvos pramonininkų konfederacijos Inžinerinės ekologijos asociacijos direktorius Konstantinas Iljasevičius bei europarlamentaro Vytauto Landsbergio padėjėjas Andrius Tučkus.
Susitikimas vyko Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų dalykinio komiteto iniciatyva.
„Spręsdami kvapų ir aplinkos taršos problemą, turime dvi galimybes: arba riboti gyvulininkystės kompleksų dydį, arba koncentruotis į taršos mažinimą. Taršos mažinimui galėtų pasitarnauti probiotikų, biologinės kilmės bakterijų, panaudojimas ūkinėje veikloje. Jos naikina tiek nemalonių kvapų susidarymo priežastis, tiek pačius kvapus", - aiškino Komiteto pirmininkas Jonas Šimėnas.
Parlamentaras taip pat priminė, jog kitų šalių patirtis jau yra parodžiusi probiotikų veiksmingumą.
Susitikimo metu buvo pristatyti išvažiuojamojo TS-LKD Aplinkos apsaugos ir kaimo reikalų dalykinio komiteto posėdžio rezultatai dėl kvapų šalinimo problemų sprendimo UAB „Kailenos kailiai". Šioje bendrovėje probiotikų pagalba buvo išspręsta kvapų problema ir panaikintos jų sklidimo priežastys.
Inžinerinės ekologijos asociacijos prezidentas dr. R. Budrys pateikė informaciją iš tarptautinės konferencijos, vykusios Varšuvoje, kaip naudojant probiotikus galima spręsti aplinkos apsaugos ir jos gerinimo problemas, t. y. nemalonių kvapų naikinimo klausimus ir auginamos produkcijos sveikatingumo didinimo galimybes.
Pasitarimo dalyviai pasiūlė Žemės ūkio ministerijos atstovams apsvarstyti bandomųjų tyrimų bei jų organizavimo ir vykdymo kaštus, siekiant naudoti probiotikus gyvulininkystės kompleksuose. Taip pat buvo pasiūlyta išnagrinėti probiotikų naudojimą platesniame kontekste - naikinant kvapų sklidimo priežastis ir kvapus vandenvalos įmonėse, atliekų kaupimo vietose bei kituose komunalinio ūkio projektuose.
Bendru sutarimu nutarta kitą savaitę organizuoti pasitarimą, kuriame būtų kviečiami dalyvauti ir Aplinkos ministerijos atstovai.

Seimo narys Jonas Šimėnas
Mob. telefonas: +370 698 42186
El. paštas: Jonas.Simenas@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.