Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

V. Sutkus: Priėmę naują Darbo kodeksą įžengėme į XXI amžių

2016-09-14

Šiandieninis Seimo sprendimas patvirtinti naują Darbo kodeksą yra sveikos nuovokos triumfas prieš politinį populizmą, pareiškė Lietuvos verslo konfederacija (LVK). Birželį Seimo priimtas ir šiandien dar kartą Seimo patvirtintas naujasis Darbo kodeksas užtikrins didesnį Lietuvos ekonomikos konkurencingumą, leis lengviau pritraukti tiesiogines užsienio investicijas bei ilgoje perspektyvoje padidins užimtumą.

„Sveikiname Seimo sprendimą modernizuoti darbo santykius Lietuvoje. Kelerių metų mokslininkų, darbo vietų kūrėjų, dirbančiųjų ir Vyriausybės darbas nenuėjo perniek, tad šiandien turime Darbo kodeksą, kuris iš esmės suderina visų pusių interesus. Tai toli gražu nėra tobulas, tačiau kompromisinis dokumentas, kuriame išlaikytas deramas socialinių saugiklių ir valstybės ekonominių naudų balansas”, - sakė Valdas Sutkus, Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas.

„Nelengvame naujo socialinio modelio priėmimo procese kai kuriems politikams kartais pritrūkdavo tikėjimo, jog pajėgsime darbo santykius šalyje padaryti lankstesnius. Susidurta ir su nemažu įvairių spaudimo grupių, jų tarpe - ir anarchistinių, pasipriešinimu. Vis dėlto, šiandien Lietuva žengė svarbų žingsnį šalies ekonomikos ir žmonių mąstymo modernizavimo kryptimi. Tai neabejotinas žingsnis į priekį, nes atsisveikiname ne tik iš sovietmečio išaugusiu dokumentu, bet ir su senąja mąstysena. Mąstysena, kad verslas nori ką nors apgauti ar pergudrauti dirbančiuosius. Iš tiesų yra priešingai - šiuolaikinėje Lietuvoje darbuotojas yra partneris ir būtina verslo sėkmės sąlyga”, - sakė V. Sutkus.

Po kelerių metų sunkaus darbo, politinių diskusijų, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto dekano prof. Tomo Davulio vadovaujama nepriklausomų Lietuvos mokslininkų darbo grupė, parengė išsamią studiją su pasiūlymais darbo teisę, užimtumą ir socialinę apsaugą reglamentuojančių teisės aktų pataisomis.

Šių metų birželio 21 d. LR Seimas priėmė naują Darbo kodekso redakciją. Prezidentei Daliai Grybauskaitei pasirašius įstatymą naujasis Darbo kodeksas įsigalios 2017 m. sausio 1 dieną.

Lietuvos verslo konfederacija yra didžiausia paslaugų, prekybos ir aukštųjų technologijų įmones vienijanti verslo organizacija Lietuvoje, atstovaujanti 28 verslo asociacijas ir 3,5 tūkst. įmonių. Jos drauge yra sukūrusios 200 tūkst. darbo vietų, kas sudaro 15 proc. visų 1,3 mln. Lietuvos dirbančiųjų.

Jaunius Špakauskas

Vyresnysis projektų vadovas

Senior Account Executive

jaunius@vrp.lt

M +  370 656 31 548 

VRP Hill+Knowlton Strategies

A. Goštauto g. 40

03163 Vilnius, Lithuania

hkstrategies.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.