Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Motociklininkų organizacijų ir valstybės institucijų atstovai svarstys motociklų transporto situaciją Lietuvoje

2016-05-03

Gegužės 4 d., trečiadienį, 9 val. Seimo II rūmų 443 salėje Seimo narys Šarūnas Gustainis inicijuoja apskritojo stalo diskusiją „Motociklų transporto situacija ir jos reglamentavimo perspektyvos“.

Diskusijoje dalyvaus Lietuvos baikerių kongreso, Lietuvos motociklų sporto federacijos ir Lietuvos vandens motociklų sporto federacijos ir kiti motociklininkų bendruomenės atstovai, įstatymų leidžiamosios, vykdomosios valdžių institucijų ir akademinės visuomenės atstovai, siekdami aptarti ir spręsti vis aštrėjančias problemas, susijusias su motociklų transporto situacijos politikos Lietuvoje formavimu ir jos įgyvendinimu.

Motociklininkų atstovų įsitikinimu, teisėkūros procese valstybės institucijos nepakankamai atsižvelgia į motociklininkų, kaip eismo dalyvių, poreikius ir interesus, kartu nepakankamai ginamos ir jų teisės, nors viešojoje erdvėje eismo įvykiai, kuriuose dalyvauja motociklininkai, tendencingai nušviečiami atsakomybę priskiriant būtent jiems. Be to, šiame procese motociklininkų bendruomenė iš esmės neturi galimybių dalyvauti. Tenka pastebėti vis dažnesnius atvejus, kai valstybėje nustatomas netinkamas ar diskriminacinis motociklininkams taikomas teisinis reguliavimas, neretai turintis įtakos ne tik pačių motociklininkų, bet ir visų eismo dalyvių saugumui. Susitikime bus siekiama ieškoti sprendimų, kaip šią padėtį pagerinti, užtikrinant optimalias sąlygas ir galimybes visiems eismo dalyviams.

 

Vilma Markūnienė

Seimo nario padėjėja-sekretorė

Tel. (8 5) 239 6347, el. p. vilma.markuniene@lrs.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.