Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Kazachstane atidaroma Lietuvos geležinkelių atstovybė leis pritraukti daugiau krovinių

2015-09-14

Rugsėjo 14 dieną Astanoje (Kazachstanas) duris atvers AB Lietuvos geležinkeliai atstovybė. Pagrindinis jos įkūrimo tikslas - didinti krovinių pervežimus iš Kinijos per Kazachstaną bei Lietuvą į Europą ir atgal.

Pasak Lietuvos geležinkelių generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos, bendradarbiavimo impulsas, kurį dar 2011-aisiais paskatino Lietuvos ir Kazachstano prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Nursultanas Nazarbajevas, kurį sėkmingai tęsia ministerijos, atsakingos už transporto klausimus bei geležinkelių, uosto ir logistikos kompanijos, kasmet vis stiprėja.

„Kazachstano Respublika yra svarbiausia Lietuvos geležinkelių partnerė Vidurio Azijoje. Jau šešerius metus stebime nuosekliai augančios tarptautinės prekybos tarp mūsų valstybių apimtis. Esu tikras, kad atstovybės atidarymas Kazachstane leis dar aktyviau plėtoti krovinių pervežimus, vystyti logistikos centrus, konteinerinių traukinių projektus", - teigė S. Dailydka.

Pasak generalinio direktoriaus, sprendimą atidaryti atstovybę Kazachstane lėmė bendros ekonominės ir geopolitinės tendencijos pasaulyje. Tikimasi, kad tai leis Lietuvos geležinkeliams aktyviau dirbti milžiniškoje Azijos-Europos pervežimų rinkoje, kurti naujus bei vystyti jau egzistuojančius ir veikiančius bendrovės produktus, tokius, kaip konteinerių traukinys „Saulė”.

Atstovybė duris atvers Kazachstano geležinkeliams priklausančiose patalpose. Tai sudarys dviejų šalių geležinkelių bendrovėms galimybę bendradarbiauti dar aktyviau. Pagrindiniai atstovybei keliami uždaviniai - plėtoti santykius su esamais ir ieškoti naujų klientų, rūpintis krovinių pritraukimu, kartu su Kazachstano geležinkelių bendrove vystyti naujus projektus, derėtis dėl geresnių tarifų savo klientams.

2014 metais tarp Lietuvos ir Kazachstano pervežta apie 803 tūkst. tonų krovinių arba 25,5 proc. daugiau 2013-aisiais. Daugiausia gabenta mineralinių, naftos ir maisto produktų.

Atstovybės atidarymo renginyje Kazachstane dalyvaus Susisiekimo viceministro ir Lietuvos geležinkelių valdybos pirmininko Sauliaus Girdausko bei bendrovės generalinio direktoriaus Stasio Dailydkos vadovaujama delegacija. Atidarymo dieną ji susitiks su Kazachstano geležinkelių prezidentu Askaru Maminu (Askar Mamin). Taip pat planuojama susitikti su Kazachstano Respublikos investicijų ir plėtros ministerijos bei Nacionalinės gerovės fondo „Samruk Kazyna" vadovybe.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.