Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Švedija ir Suomija mato perspektyvų „Vikingo" projekte

2015-08-25

Bendrovė „Green Cargo", Švedijos nacionalinė krovinių vežėja geležinkeliais, netrukus gali tapti „Vikingo" projekto nare, o su Suomijos bendrove „Steveco" jau derinamos bandomųjų vežimų į Turkiją detalės. Manoma, kad pirmasis reisas galėtų vykti jau rugsėjo mėnesį.

Praėjusią savaitę AB „Lietuvos geležinkeliai" Krovinių ekspedijavimo departamento „LG ekspedicija" atstovai lankėsi Švedijoje ir Suomijoje. Pasak departamento direktorės Rimos Terminaitės, projekto „Vikingas" narių skaičius netrukus gali pasipildyti dar vienu.

„Susitikimo su nacionaline Švedijos krovinių vežėja „Green Cargo" metu išsamiai pateikėme visas projekto detales, supažindinome su galimybės ir atsakėme į kilusius klausimus. „Green Cargo" pagaliau pareiškė norą užpildyti paraiškos formą bei pateikti oficialų prašymą visiems „Vikingo" dalyviams dėl galimybės tapti projekto nare", - sakė R. Terminaitė.

Vizito Švedijoje metu buvo susitikta ir su verslo įmonėmis, besidominčiomis galimybėmis pervežti popieriaus celiuliozę iš Baltarusijoje baigiamų statyti fabrikų. Įdomu tai, kad šių fabrikų statybai būtinų medžiagų gabenimą iš Kinijos per Klaipėdą taip pat organizavo „LG ekspedicija".

„Turime patirties ir rekomendacijų, todėl tikimės, kad galėsime dirbti toliau, jau išveždami fabrikuose pagamintą produkciją. Iš pradžių planuojama pervežti maždaug pusę milijono tonų per metus, tačiau šie vežimai turi labai didelę perspektyvą išaugti", - teigė R. Terminaitė.

Vadovės teigimu, Suomijoje taip pat pavyko pasiekti rezultatų. „LG ekspedicija" kartu su bendrove „Steveco", neseniai paskirta „Vikingo" operatore Suomijoje, aplankė vietines kompanijas, užsiimančias medienos, popieriaus rulonų ir celiuliozės eksportu.

„Dalį šio eksporto sudaro jūriniai bei sausumos pervežimai į Turkiją. Įmonėms pasiūlėme galimybę krovinius į Turkiją gabenti „Vikingu". Šiuo metu jau deriname bandomųjų vežimų detales ir tikimės, kad jau rugsėjį galėsime pasidžiaugti darbo rezultatais", - pasakojo R. Terminaitė.

Pasak jos, Suomija paskutiniu metu vis daugiau produkcijos siunčia į Vakarinę Kinijos dalį, tad pervežimai geležinkeliais jiems tampa pakankamai patrauklia alternatyva.

„LG Ekspedicija" - „Lietuvos geležinkelių" krovinių vežimo padalinys, nuolat siūlantis esamiems ir galimiems klientams visus logistikos sprendimus, ieškantis naujų rinkų, vežimo galimybių ir projektų.  

Konteinerinis traukinys „Vikingas" yra bendras Lietuvos, Baltarusijos, Ukrainos, Bulgarijos, Rumunijos, Moldavijos ir Gruzijos geležinkelių projektas, sujungiantis Baltijos ir Juodąją jūras. „Vikingu" vežami universalūs ir specializuoti konteineriai.

Pirmąjį šių metų pusmetį „Vikingu" pervežta beveik 19500 TEU konteinerių arba 2 proc. daugiau nei tą patį laikotarpį 2014-aisiais.


Komunikacijos sektoriaus inf., info@litrail.lt, 8 5 269 30 29

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.