Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Nauji „Snoro lizingo“ savininkai plės išperkamosios nuomos paslaugas Lietuvoje

2013-08-07

Šiandien patvirtintas sandoris, kuriuo išperkamosios nuomos ir vartojimo kreditų bendrovę „Snoro lizingas“ įsigijo Estijos bankas LHV ir jo partnerė investicinė bendrovė RAZFin, kurią kontroliuoja Rakauskų šeima bei „Žabolis ir partneriai”. Naujieji akcininkai ketina ne tik investuoti į išperkamosios nuomos paslaugų plėtrą Lietuvoje, bet ir pasiūlyti bendrovės klientams naujų finansinių paslaugų.

„Pusantrų metų be aiškių perspektyvų veikęs vienas stipriausių šalies mažmeninės finansų rinkos žaidėjų „Snoro lizingas“ įgauna naują kvėpavimą. Tvirtas finansinis užnugaris bei išgryninta tolesnė veiklos strategija leis bendrovei plėsti savo pozicijas rinkoje, o partneriams bei klientams užtikrins pažangias, plačiai prieinamas ir patogias išperkamosios nuomos bei kitas finansines paslaugas“, – pažymėjo investicijų valdymo grupės „Žabolis ir partneriai“ partneris Jurgis Rubaževičius.

Pagal sandorį, kurio vertė – 74 mln. Lt, bendrovės „Snoro lizingas“ akcijų paketo kontrolė priklausys Estijos partneriams – LHV bankas kontroliuos 50 proc. plius 1 akciją.

„Stabilus Lietuvos ūkio kilimas, gerėjantys gyventojų ir verslo lūkesčiai leidžia tikėtis vidaus vartojimo apimčių augimo. Todėl neabejojame ir šviesiomis perspektyvomis išperkamosios nuomos bei vartojimo paskolų rinkose. Mūsų tarptautinės grupės patirtis Lietuvos finansų sektoriui suteiks daugiau konkurencijos, įvairesnių finansinių instrumentų, pagerins finansinių paslaugų prieinamumą“, – teigė Rain Lõhmus, LHV Banko Stebėtojų Tarybos pirmininkas. 

Pasak R. Lõhmus, pilnavertį „Snoro lizingo“ veiklos tęstinumą bei paslaugų plėtrą garantuoja tai, kad naujieji akcininkai turi ilgametę tarptautinę patirtį verslo vystymo, investavimo ir finansų rinkose bei solidų finansinį užnugarį. Šiuo žingsniu LHV bankas išplečia vartotojų kreditavimo paslaugų veiklą iš Suomijos ir Estijos, kur sėkmingai veikia jau 14 metų, į Lietuvos rinką.

Pagrindinė „Snoro lizingo“ bendrovės strateginė veiklos kryptis – teikti išperkamosios nuomos ir vartojimo kreditų paslaugas – bus plėtojama ir toliau. „Orientuosimės į didesnį šių paslaugų prieinamumą, o bendrovės plėtros strategijoje esame numatę pasiūlyti klientams ir kitų pažangių finansinių instrumentų“, – sakė „Žabolis ir partneriai“ partneris J.Rubaževičius. 

Praėjusiais metais „Snoro lizingas“ uždirbo 4,3 mln. Lt grynojo neaudituoto pelno, arba 35 kartus daugiau nei 2011-aisiais (124 tūkst. Lt). Įmonės vartojimo paskolų portfelis 2012 metų pabaigoje siekė 18,3 mln. Lt, išperkamosios nuomos paslaugų portfelis – 37 mln. Lt.

***

Apie LHV banką

LHV - turto ir investicijų valdymo paslaugų bendrovė įkurta 1999 metais. Bankinė veikla vykdoma nuo 2009 metų, ir šiuo metu LHV yra didžiausias estiško kapitalo bankas. LHV banko paslaugomis naudojasi daugiau negu 50 000 klientų Estijoje, Latvijoje, Lietuvoje ir apie 10 000 klientų Suomijoje. Šis bankas daug dėmesio skiria kliento turto vertės didinimui ir jo investicijų valdymui. LHV II pakopos pensijų fondai jau turi daugiau nei 100 000 dalyvių ir pagal rinkos dalį Estijoje užima trečią vietą. LHV bankas yra trečias didžiausias brokeris NASDAQ OMX Baltic akcijų biržoje. Banke dirba daugiau negu 170 darbuotojų.

Jurgis Rubaževičius, tel. 8-614-99001, el. paštas j.rubazevicius@zabolis.com

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.