Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

"KG Group" investuoja į greitai paruošiamų makaronų verslą

2013-06-25

Įmonių grupė "KG Group" plečia greito paruošimo makaronų verslą ir planuoja papildomai investuoti 5 mln. Lt į šių produktų gamybą. Šiuo metu beveik 95 proc. pagaminamų makaronų yra eksportuojami į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis.

"Įgyvendindami savo veiklos strategiją - apie 30 proc. pagaminamų miltų naudoti produktų su pridėtine verte gamybai - į greitai paruošiamų makaronų verslą šiuo metu esame investavę 12 mln. Lt. Didžioji  dalis produktų jau eksportuojami į Vakarų Europos ir Skandinavijos šalis. Pagrindiniai produkto pardavimai plėtojami Anglijos, Čekijos, Slovakijos, Vokietijos ir Lenkijos rinkose", - teigė įmonių grupės "KG Group" vadovas Tautvydas Barštys. Naujoje gamykloje pagaminti greito paruošimo makaronai jau parduodami Lietuvos ir Pabaltijo didžiuosiuose prekybos tinkluose.

2010 m. įmonių grupei "KG Group" priklausanti AB "Kauno Grūdai" pradėjo gaminti greitai paruošiamus makaronus, o nuo 2011 m. gamybinius pajėgumus išplėtė atidarydama naują gamyklą Kėdainiuose. Ši gamykla yra vienintelė greitai paruošiamų makaronų gamintoja Baltijos šalių regione, kurios našumas yra apie 70 mln. greitai paruošiamų makaronų pakelių per metus.

"Dalyvaudami parodose ir besikonsultuodami su pasaulyje pripažintais specialistais nuolatos giliname savo žinias, kad mūsų klientus pasiektų aukščiausios kokybės produktai. Turime BRC ir Halal sertifikatus, įrodančius mūsų produktų kokybę", - sakė Tautvydas Barštys.

Besivadovaudami pasauliniais standartais, prie greito paruošimo makaronų receptūrų kūrimo nuolatos dirba AB "Kauno Grūdai" technologai. Norint pagaminti užsienio rinkų poreikius tenkinantį produktą, žinių buvo semtasi iš žinomiausių pasaulio prieskonių gamintojų, neseniai Lietuvoje lankėsi ekspertas iš JAV Gary G. Hou, vienas iš  greitai paruošiamų makaronų guru visame pasaulyje, konsultavęs daugelį tokio tipo gamintojų, išleidęs savo knygą apie greitai paruošiamų makaronų technologijas ir produktus. Jis kartu su AB "Kauno Grūdai" komanda prisidėjo kuriant pirmąsias receptūras. "Kuriant pirmąsias linijas buvo orientuotasi į Europos Sąjungos klientus, nes didelė dalis produktų yra eksportuojami ir tik 5 proc. parduodami Lietuvoje", - aiškino "KG Group" vadovas Tautvydas Barštys pridurdamas, kad šiuo metu yra planuojamos naujos investicijos į šį verslą.

Šiais metais numatoma skirti 5 mln. Lt į šių produktų gamybos pajėgumų praplėtimą bei asortimento didinimą. "2013 m. planuojama įsigyti liniją, kuri leistų pakuoti greito paruošimo makaronus į plastikinius puodelius. Padidinus pajėgumus, atsiras poreikis papildomoms gamybos bei sandėliavimo patalpoms. Šiuo metu greito paruošimo makaronų  fabrike jau sukurta beveik 60 darbo vietų. Iki metų galo naujų darbo vietų skaičius gali išaugti iki 80", - plėtros kryptis komentavo "KG Group" vadovas Tautvydas Barštys.

2013 m. pagrindinis AB "Kauno Grūdai" greito paruošimo makaronų verslo iššūkis - sugebėti pagaminti ir parduoti daugiau nei 50 mln. greitai paruošiamų makaronų briketuose ir indeliuose bei tapti patikimu, žinomu partneriu tarp šio produkto gamintojų  Europos Sąjungos šalyse.

AB "Kauno Grūdai" kartu su AB Vilniaus paukštynas, AB Kaišiadorių paukštynas ir dukterinėmis kompanijomis sudaro vieną moderniausių ir ekonomiškai stipriausių gamybinių susivienijimų Lietuvoje - įmonių grupę "KG Group". Šiuo metu įmonių grupėje dirba daugiau nei 3000 darbuotojų.

Inga Lebrikaitė
Viešųjų ryšių specialistė
AB "Kauno Grūdai"
Tel. +370 65 552 683
El. paštas: i.lebrikaite@kggroup.eu, www.kggroup.eu   Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.