Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Lietuvos kariuomenė iš Nyderlandų perka karinės technikos

2012-10-30

Lietuvos kariuomenė šį mėnesį pasirašė karinės technikos pirkimo sutartį su Nyderlandų finansų ministerija, pagal kurią Lietuvos kariuomenei bus perduota mažinamos Nyderlandų kariuomenės transporto priemonės, ryšių konteineriai ir aerodromo aptarnavimo technika. Technika bus skirta įvairiems Lietuvos kariuomenės daliniams, ji pakeis neperspektyvią, pasenusią ir ekonomiškai nenaudingą kariuomenės techniką. Bendra sutarties  vertė - apie 10 mln. Lt.

トPirkdami tokią naudotą, tačiau geros būklės techniką, sutaupome lėšų, už kurias bus galima įsigyti būtinos ginkluotės ir įrangos. Poreikis modernizuoti kariuomenę yra  didelis, tačiau atsižvelgiant į esamą ekonominę situaciją, džiaugiamės, kad techniką įsigijome už Lietuvai ekonomiškai naudingą kainą", - sakė krašto apsaugos viceministras Mykolas Juozapavičius.

Nyderlandai, mažindami savo kariuomenę, siūlo kitoms šalims įsigyti jų naudojamas, nenaujas transporto priemones už mažesnę nei rinkos kainą.

トKarinės technikos atnaujinimas ir modernizavimas yra nuolatinis procesas - kai kurias dabar naudojamas pasenusias transporto priemones dėl didelių išlaidų kurui eksploatuoti yra neekonomiška, o išlaikymas ir remontas brangiai kainuoja, jos turi būti pakeistos naujesnėmis", - sakė Krašto apsaugos ministerijos Ginkluotės ir valdymo sistemų departamento direktorius pulkininkas leitenantas Darius Adomaitis.

Iš Nyderlandų įsigyjami sunkvežimiai su ryšių, vadovavimo ir valdymo konteineriais, lėktuvų  kuro užpylimo, kilimo-tūpimo takų valymo, sniego valymo ir druskos barstymo, taip pat savivartės transporto priemonės bus skirti įvairiems Lietuvos kariuomenės padaliniams. Planuojama, dalis šios technikos Lietuvą pasieks jau šių metų lapkričio mėnesį, likusi - iki 2013 metų vidurio. Pagal sutartį taip pat numatoma, kad Nyderlandų kariuomenės instruktoriai apmokys Lietuvos karius, kaip naudotis perduodama technika.

KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
Viešųjų ryšių departamentas
www.kam.lt
Tel. 8 5 273 5519
El. paštas vis@kam.lt 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.