Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Užsieniečiai domisi Vilniaus miesto dumblo apdorojimo įrenginiais

2012-10-04

Pasinaudojus Europos Sąjungos parama Vilniaus miesto nuotekų valykloje pastatyti modernūs dumblo apdorojimo įrenginiai sulaukia vis daugiau užsienio šalių dėmesio. Vasaros viduryje pilnu pajėgumu pradėjus eksploatuoti įrenginius, Vilniaus nuotekų valykloje jau lankėsi ne tik didžiųjų Lietuvos miestų nuotekų valyklų atstovai, bet ir delegacijos iš Latvijos, Estijos, Rusijos ir Serbijos.

Tai pirmoji tokio tipo dumblo apdorojimo sistema Lietuvoje ir Baltijos šalyse, o pasaulyje tokios technologijos naudojamos tik keliasdešimtyje nuotekų valyklų.

UAB "Vilniaus vandenys" plėtros ir pardavimų direktoriaus pavaduotojo Lino Didriko teigimu, įrengimų apžiūrėti atvykstantys svečiai labiausiai domisi jų funkcionavimu ir techniniais parametrais. Kartu su Vilniaus vandenų atstovais lankytojai apžiūri visą nuotekų valyklos sistemą, pradedant dumblo džiovyklomis ir pūdytuvais, užbaigiant termohidrolizės įrenginiais. "Juos domina pačios sistemos funkcionavimas ir jai reikalingi kaštai, dumblo pūdymo proceso metu išsiskiriančių dujų panaudojimas elektros bei šilumos energijos gamybai", - sakė L. Didrikas.

Didžiausioje Lietuvoje Vilniaus nuotekų valykloje per parą išvaloma apie 113 tūkst. kubinių metrų nuotekų, todėl kasdien susidaro apie 200 tonų nusausinto nuotekų dumblo.

Pastačius naujus dumblo apdorojimo įrenginius buvo efektyviai išspręstas dumblo sutvarkymo klausimas: per parą susikaupiantis dumblo kiekis sumažėja penkis kartus, iš perdirbto dumblo gaunamos sausos bekvapės granulės naudojamos kaip mineralinė trąša, o dumblo pūdymo proceso metu susidarančios biodujos naudojamos kombinuotoje šilumos ir elektros gamybos jėgainėje.

Iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondo lėšų remiamas projektas "Vilniaus dumblo apdorojimo įrenginių statyba" vykdomas Vokietijos ir Norvegijos bendrovių WTE Wassertechnik ir Cambi konsorciumo, kuris įsipareigojo darbus įvykdyti už 171,5 mln. litų. Didžiąją dalį lėšų projektui įgyvendinti – 94,5 mln. litų – skiria ES, per 31 mln. litų sumokėjo bendrovė "Vilniaus vandenys", apie 34 mln. litų – Vilniaus savivaldybė, daugiau nei 11 mln. litų skirta iš valstybės biudžeto.

2008 m. prasidėjusį dumblo apdorojimo įrenginių statybos projektą numatoma užbaigti 2013 m.

Eglė Rimkutė
UAB „Vilniaus vandenys“ Komunikacijos skyriaus vadovė
Dominikonų g. 11 , Vilnius
Tel. (8~5) 266 4401; mob. tel. +370 698 78107
Faks. (8~5) 261 3906; El. p. egle.rimkute@vv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.