Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Muzikos autorių asociacijos NATA atstovai pateikė LATGA-A‘ai iš šios asociacijos išstojančių narių pranešimus apie jų perėjimą į naujai įkurtą NATA

2012-04-02

Muzikos autorių asociacijos NATA  atstovai pateikė LATGA-A‘ai iš šios asociacijos išstojančių narių pranešimus apie jų perėjimą į naujai įkurtą muzikos autorių asociaciją NATA. Autoriai bei autorių teisių perėmėjai savo teises perduoda administruoti NATA’ai jau nuo š.m. balandžio 2 dienos.  Bendras repertuaro dydis siekia  40 000 Lietuvos muzikos ir teksto autorių ir užsienio muzikos leidėjų atstovaujamų kūrinių. Kasdien į NATA’ą stoja vis nauji Lietuvos muzikos bei teksto autoriai, jungiasi ir autorių teisių perėmėjai – muzikos leidėjai. Tarp NATA narių – garsiausi skirtingų kartų, muzikos žanrų ir stilių Lietuvos kūrėjai, be kurių šiandien negalėtume įsivaizduoti Lietuvos muzikos padangės.

Formaliai LATGA-A turi teisę reikalauti, kad autoriai pasiliktų jos nariais dar tris mėnesius, tačiau tikimasi, kad LATGA-A nedarys dirbtinių kliūčių autoriams. Juo labiau, kad ši taisyklė nebuvo taikoma ir dabartiniam asociacijos LATGA-A direktoriui – Jonui Liniauskui, kuris išstojo iš LATGA-A per vieną dieną. 

Raigardas Tautkus, – buvęs LATGA-A tarybos narys, o dabar asociacijos NATA prezidentas teigia, kad vieną pagrindinių  NATA‘os  kūrimosi nuostatų – padėti tašką ilgamečiame ir jokių teigiamų rezultatų nedavusiame santykių aiškinimesi su LATGA-A ir atversti naują puslapį muzikos administravimo srityje. “Šiuolaikiniai pasikeitimai tiek muzikos versle, tiek ir santykiuose su kūrinių naudotojais, reikalauja modernaus požiūrio, lankstumo bei gebėjimo greitai reaguoti į aplinkybes. Muzikos panaudojimo apimtys, būdai ir sklaidos tendencijos verčia keistis ir muzikos teisių administravimą – iš buko atlygio reikalavimo  – į verslo partnerių santykį.  Dalis pasaulio autorių teisių bendrijų eina  šiuo keliu, kitos nekeičia įprastinių darbo metodų vargiai pritaikomų šiuolaikiniame turtinių teisių administravime. Kaip tik iš pastarųjų ir atskyla muzikos autoriai, suprantantys naujovių poreikį” – sakė Raigardas Tautkus.

Andrius Mamontovas, – vienas iniciatorių ir pirmosios asociacijos NATA valdybos narys, sako jaučiąs, kad yra daromas didelis spaudimas autoriams, kad LATGA-A tendencingai iškraipo informaciją apie ką tik įsteigtą naują organizaciją, skundžia ją valstybinėms institucijoms.  “Tačiau to ir reikėjo tikėtis. Neišgirdome garbingo pripažinimo, kad atsirado partneris, o tik bandymus apjuodinti autorius ir naują asociaciją. Tai tik patvirtina mūsų apsisprendimą veikti atskirai” – sako Andrius.

 

Muzikos autorių teisių asociacijos NATA nariai yra pasirengę bendradarbiauti tiek su LATGA-A bei AGATA, tiek ir su kitomis kolektyvinio administravimo orgaizacijomis, bendromis jėgomis, siekiant gerinti intelektinės nuosavybės teisių apsaugą. Pasak NATA pirmosios valdybos narių – viskas priklausys nuo bendro noro surasti sąlyčio taškus, o ne ieškoti naujų priešų. NATA yra atvira bendradarbiavimui ir naujoviškiems sprendimams.

 

Asociacija NATA įkurta 2012 metais, kovo mėn. 5 dieną. Steigiamajame asociacijos susirinkime dalyvavo Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos atstovė p. Nijolė Matulevičienė, pagal kurios pastabas buvo paredaguoti naujos asociacijos įstatai. Taip pat asociacija NATA Kultūros ministerijai pateikė ir savo stegimo dokumentų kopijas.  Š. m. balandžio 18 dieną šaukiamas visuotinis NATA autorių susirinkimas, kuriame bus svarstomi tolimesni veiklos etapai bei tvirtinami vidinės veiklos dokumentai – autorinio atlyginimo surinkimo bei paskirstymo tvarka.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.