Some content may be unavailable in English. Instead it is provided in Lithuanian.

Siūlys pirkinių draudimą

2012-02-21

Didžiausia šalies draudimo bendrovė "Lietuvos draudimas" pasiūlė klientams naują paslaugą – pirkinių draudimą. Užsienyje ypač populiari paslauga pradėta teikti ir Lietuvos pirkėjams, įsigyjantiems buitinę techniką ir elektroniką prekybos tinklų "Topo centras" ir "Euronics" parduotuvėse, o taip pat internetinėje parduotuvėje "Azon.lt". Ši paslauga ypač aktuali tiems, kas brangesnę buitinę techniką naudoja ne namuose, keliaudami vežasi su savimi ir dėl įvairiausių priežasčių rizikuoja jos netekti.

"Nuo šios žiemos visi, įsigyjantys buitinę techniką ir elektroniką "Topo centre", "Euronics" ar "Azon.lt" galės ją papildomai apdrausti. Draudimo apsauga konkrečiam daiktui galios vienerius metus ir visą tą laiką pirkinys bus apsaugotas nuo vagystės, sugadinimo, sunaikinimo ar kitokio pažeidimo, atsiradusio dėl netyčinių pirkėjo veiksmų ir kurio neatlygina gaminio garantinis remontas", - sako "Lietuvos draudimo" Gyventojų draudimo skyriaus vadovas Andrius Gimbickas.

Apdrausti naują pirkinį nuo sugadinimo ar vagystės kainuos nuo keliasdešimt litų. Netekus ar sugadinus apdraustą turtą reikės kreiptis į "Lietuvos draudimo" žalų ekspertus telefonu 1828 ir per vieną darbo dieną užregistruoti patirtą žalą. Prietaisas bus suremontuotas arba pakeistas tokiu pat nauju ir, klientui pageidaujant, pristatytas į jo namus ar kitą vietą.

"Pasaulyje vartotojai dažniausiai draudžia įvairias elektronikos ir buitinės technikos prekes – fotoaparatus, vaizdo kameras, nešiojamus ir planšetinius kompiuterius, o taip pat aukštos kokybės televizorius, vaizdo ir garso grotuvus, indaploves, šaldytuvus. Pirkinių draudimas papildomai apsaugo prekes nuo sugadinimo ir praradimo, kas ypač svarbu tais atvejais, kai jų įsigijimui ilgai taupyta ar paimta paskola. Jei tolimoje kelionėje, pavyzdžiui, kas nors atsitiks brangiai jūsų vaizdo kamerai ar fotoaparatui ir garantinis remontas jam nebepadės, grįžę galėsite pakeisti jį į naują", - sako UAB "TC prekyba" generalinis direktorius Erlandas Jakubonis.

Pirkėjų tyrimai užsienyje rodo, kad dažniausiai pirkinių draudimą renkasi apdairūs žmonės, nenorintys rizikuoti. Ekspertai pastebi, kad dar viena svarbi priežastis rinktis pirkinių draudimą Rytų ir Vidurio Europoje – dažnos vagystės iš butų ir automobilių. Kriminalistai pripažįsta, kad buitinė technika, nešiojamieji kompiuteriai ir mobilieji telefonai – vieni iš populiariausių vagių dėmesio objektų.

"Lietuvos draudimo" užsakymu atliktas nuteistųjų už vagystes iš butų tyrimas "Vagys mato kitaip" parodė, kad 55 proc. vagių dažniausiai domisi mobiliaisiais telefonais, 51 proc. - kompiuteriais, 47 proc. - vaizdo ir garso technika, o 37 proc. - kita buitine technika, nes šiuos daiktus lengva realizuoti. Tuo tarpu pirkinių draudimu apdraustos prekės tampa visiškai apsaugotos vagystės ar vandalizmo atveju.

"Lietuvos draudimas" yra šalies ne gyvybės draudimo rinkos lyderis, aptarnaujantis beveik 1 mln. gyventojų. "Lietuvos draudimas" priklauso vienai didžiausių draudimo grupių RSA, teikiančiai draudimo paslaugas 130 šalių ir aptarnaujančiai apie 20 mln. klientų visame pasaulyje.

UAB "TC prekyba" vykdo mažmeninę prekybą buities technika, elektronika, garso ir vaizdo aparatūra bei kompiuterine įranga. Jai priklauso vienas didžiausių namų technikos tinklų "Topo centras", taip pat "Euronics" ir parduotuvė internete "Azon.lt".

Rūta Apeikytė, AB „Lietuvos draudimas“ atstovė ryšiams su visuomene
Tel.: (8 5) 268 6331, mob. +370 611 03 016, el. p.: ruta.apeikyte@ld.lt

Erikas Kundreckas, UAB „Topo grupė“ komunikacijos projektų vadovas
Tel. (8 37) 308534, mob. +370 614 74730, el. p.: erikas.kundreckas@topogrupe.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.