Lietuva garsinama Lotynų Amerikoje

2011-10-27

Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos (VTD), organizuodamas užsienio žiniasklaidos atstovų pažintinius turus po Lietuvą, kviečia čia ne tik svarbiausių turizmo rinkų atstovus, bet ir žurnalistus iš tolimesnių šalių, kurios domisi naujomis turizmo kryptimis Europoje. Keletą dienų pažintiniame ture po Lietuvą dalyvavo ir Urugvajaus televizijos „Teledoce" žurnalistai.

„Urugvajus - tolimas ir ne taip paprastai pasiekiamas iš Lietuvos kraštas. Tačiau Lotynų Amerikos gyventojai žvalgosi naujų krypčių savo poilsiui ir net pasirinkę Europą, nori joje atrasti kažką dar nematytą. Lietuva - dažnam, ypač tolimesniam, turistui yra neatrasta šalis, galinti pasiūlyti atokvėpį žalioje, švarioje gamtoje ar įvairias kultūras, architektūrinius stilius bei istorijos etapus apjungiančius miestus,"- kalbėjo VTD direktorė dr.Raimonda Balnienė.

VTD pažintiniame ture dalyvavę vieno žiūrimiausių Urugvajaus TV kanalų „Teledoce" žurnalistai žavėjosi sostinės bažnyčiomis ir jų gausa, bei istoriniu paveldu, kuris, jų manymu, pas mus puikiai dera su naujovėmis. Urugvajiečius pakerėjo atsiveriančios panoramos nuo Gedimino kalno, ežero vidury stūksanti Trakų pilis. Jie taip pat domėjosi ir lietuviškuoju gintaru. Pirmą kartą Lietuvoje lankęsi laidos „Los Viajes" (liet. „Kelionės") vedėjas Julio Alonso ir TV operatorius Esteban Barja paragavo kulinarinio mūsų šalies paveldo. Svečiams itin patiko patiekalai iš bulvių. Urugvajiečiai labai įdomiu reiškiniu mūsų šalyje įvardijo Kryžių kalną, kuris, jų manymu, turėtų sudominti ne tik religingą turistą.

Julio Alonso - labai gerbiamas ir populiarus laidų vedėjas savo šalyje. Daugiau nei tris dešimtmečius žurnalistas keliauja po pasaulį ir parveža pasakojimus savo tautiečiams apie įdomiausius kraštus. Laidos „Los Viajes", rodomos viename žiūrimiausių Urugvajaus TV kanalų, kūrėjai pasakojimų ciklą apie Lietuvą rengiasi pradėti transliuoti dar šių metų pabaigoje.


Daugiau informacijos:

Živilė Vaškytė
VTD atstovė ryšiams su žiniasklaida
Tel. 2108722
z.vaskyte@tourism.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.