Lietuvos profesinė sąjunga „Solidarumas“ ragina atstatyti bazinį pareiginės algos dydį

2020-09-04

2020 m. rugsėjo 3 d. Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdyba kreipėsi į Ministrą Pirmininką Saulių Skvernelį dėl bazinio pareiginės algos dydžio atstatymo.
„COVID -19 viruso sukelta krizė labiausiai paveikė paslaugų sektorių (turizmą, pramogas, viešajį maitinimą ir pn.), kuris yra tampriai susijęs su vartojimu. Todėl norint, kad šis sektorius kuo greičiau atsigautų būtina skatinti vartojimą, stiprinti gyventojų perkamąją galią ir vartotojų lūkesčius.
Viena iš vartojimo didinimo priemonių yra darbuotojų atlyginimų kėlimas. Valstybė gali didinti viešojo sektoriaus darbuotojų ir minimalią mėnesinę algas“- teigiama Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos pareišime.
„Swedbank“ bankas prognozuoja, kad jau 2021 m. viduryje Lietuvos ūkis pasieks ikikrizinį lygį. Lietuvos bankas savo prognozėse 2021 metams numato, kad Lietuvos BVP augs 8.3%. Lietuvos finansų ministras V.Šapoka džiaugiasi, kad Lietuva yra sėkmingiausių su pandemijos sukelta krize kovojančių šalių tarpe.
Todėl kitais metais Vyriausybė ir Seimas turės lėšų bazinio dydžio, nuo kurio priklauso viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimai, didinimui.
Dabartinis Seimas yra įsipareigojęs iki savo kadencijos pabaigos atstatyti bazinį pareiginės algos dydį, kuris buvo sumažintas 2009 metais.
Būtina atsižvelgti į tai, kad augs infliacija t. y. didės prekių kainos ir tokiu pat dydžiu mažės realūs darbuotojų atlyginimai, o tai mažins vartojimą. Lietuvos bankas prognozuoja, kad 2021 m. infliacija sieks 0.9%, o „SEB“ bankas - 2.2%.
„Todėl raginame Vyriausybę, sudarant Nacionalinę kolektyvinę sutartį, įvykdyti Seimo įsipareigojimą atstatyti bazinį pareiginės algos dydį iki 2008 m. dydžio“,- rašoma Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ valdybos pareiškime.
Bazinio pareiginės algos dydžio didinimas teigiamai paveiks biudžeto pajamas, ypač esant judėjimo į kitas šalis apribojimams, kuomet gyventojai išleis pinigus Lietuvoje, o tai savo ruožtu paskatins paslaugų sektoriaus sektoriaus ir viso Lietuvos ūkio atsigavimą.
 
Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas“ generalinis sekretorius Ričardas Garuolis
tel. 86871 5082

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.