EIM gruodžio mėn. naujienlaiškis asociacijoms

2019-12-20

 
VERSLO NAUJIENOS IR AKTUALIJOS
Gruodis, 2019

AKTUALIJOS VERSLUI
Europos apdovanojimuose pripažinta Lietuvos iniciatyva „GovTech Lab“!

Ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir „Kurk Lietuvai" iniciatyva „GovTech Lab“ nugalėjo Europos Politikos inovacijų (angl. The Innovation In Politics Awards 2019) apdovanojimuose!

Kategorijoje „Gerovė“ apdovanotos iniciatyvos „GovTech Lab“ tikslas yra skatinti viešąjį sektorių ieškoti inovatyvių technologinių sprendimų esamoms problemoms spręsti. Tai ne tik suteikia galimybę startuoliams išbandyti savo technologiją viešajame sektoriuje, bet ir padeda ją komercializuoti.

„GovTech Lab“ iniciatyva taip pat Lietuvai leidžia kitu aspektu pažvelgti į viešojo sektoriaus problemas – inovacijas kuriančios komandos, kurios niekada nedirbo viešajame sektoriuje, gali siūlyti naujų sprendimų, kaip efektyvinti įmonių veiklą ir užtikrinti didžiausią naudą visuomenei.
Plačiau
Pasaulio talentų reitinge – rekordinis Lietuvos šuolis aukštyn

IMD pasaulio talentų reitinge (angl. IMD World Talent Report 2019) Lietuva pakilo aukštyn net 8 pozicijomis. Šiuo metu pagal tinkamos aplinkos kvalifikuotai darbo jėgai sukūrimą, jos pritraukimą ir išlaikymą Lietuva  užima 28 vietą tarp 63 pasaulio šalių. Geriausiai Lietuvoje vertinama „Investicijų ir vystymo“ kriterijų grupė. Reitingų sudarytojų atlikta apklausa rodo, kad verslo atstovai
palankiau nei prieš metus vertino švietimo, sveikatos priežiūros sistemas ir skyrė didesnį dėmesį darbuotojų mokymui.
Marijampolėje veiklą pradėjo bendradarbystės centras „Spiečius“

Siekiant didinti verslumą Lietuvos regionuose, padėti vietiniams  verslams kurtis ir augti, Marijampolėje atidarytas bendradarbystės centras „Spiečius“. Iš viso šiemet skirtinguose Lietuvos regionuose atidaryti 3 nauji „Spiečiai“, o visoje Lietuvoje jų jau 7. Marijampolės „Spiečiaus“ paslaugomis panoro pasinaudoti įvairių sričių atstovai – nuo rankų darbo drabužių gamintojų iki internetinės paieškų platformos kūrėjų, kurie siekia diegti inovatyvius sprendimus savo veikloje, augti ir tobulėti.
Plačiau
Plačiau
Supaprastinta Lietuvos kandidatų į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą atranka

2020 metais Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitete keisis 9 deleguoti Lietuvos atstovai, todėl Ekonomikos ir inovacijų ministerija, rengdamasi naujos sudėties atstovų atrankai, parengė naują ir supaprastintą Lietuvos kandidatų atrankos į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetą tvarką. Projektu numatoma didesnį dėmesį skirti organizacijų siūlomiems atstovams, vertinant jų žinias apie ES, jos institucijas ir patį komitetą, gebėjimą bendrauti užsienio kalba, prašant pateikti 5 metų veiklos komitete kryptis. Susipažinti su projektu ir pateikti savo įžvalgas galima čia.
Nuo naujųjų metų keičiasi smulkaus ir vidutinio verslo ir didelių įmonių garantijų kainodara

Nuo 2020 m. sausio 1 d. įsigalios nauja garantijų teikimo kainodara smulkiajam ir vidutiniam verslui bei didelėms įmonėms. Garantijos kaina bus nustatoma atsižvelgiant į garantijos sumą ir naudojimosi garantija trukmę, t. y. už pirmus naudojimosi metus bus taikoma fiksuota bazė, o už kiekvienus sekančius – metinė priemoka. Fiksuota bazė priklausys nuo paskolos ar lizingo gavėjo amžiaus (iki ar virš 3 metų) ir atitinkamai svyruos nuo 1 iki 2 proc. Metinė priemoka priklausys nuo paskolos tipo, t. y. apyvartinėms paskoloms sieks 0,4 proc., o investicinėms atitinkamai 0,2 procento.
Plačiau
Plačiau
INVESTICIJOS
Viena didžiausių pasaulyje mineralinių trąšų gamintojų „Yara International“ oficialiai atidarė naująjį biurą Vilniuje

Viena didžiausių pasaulyje mineralinių trąšų gamintojų „Yara International“ baigė įsikurti Lietuvoje. Vilniuje, Lvovo gatvėje esančiame „Park Town“ pastate „East Hill“, oficialiai atidarytas naujasis aplinkai draugiškas Norvegijos kompanijos biuras. Jame – apie 250 darbo vietų profesionalams  tiek iš Lietuvos, tiek ir iš užsienio.
Plačiau
Pirmaujanti Vokietijos krovinių liftų gamintoja atidarys gamyklą Lietuvoje

Šeimos valdoma Vokietijos bendrovė „Bär Cargolift“, įgyvendindama savo naująją augimo strategiją, nusprendė investuoti į visiškai naujos gamyklos statybą Šiaulių laisvojoje ekonominėje zonoje. „Bär Cargolift“ planuoja įkurti ekonomiškiausią gamyklą automobilinių krovinių liftų pramonėje ir per ateinančius 3 metus ruošiasi įdarbinti iki 50 darbuotojų. „Bär Cargolift“ yra viena didžiausių techniškai pažangių automobilių krovinių liftų Europoje gamintoja.
Lietuvoje bus atidaromas naujas Leipcigo elektronikos centro „Leesys“ padalinys

Tęsdama sėkmingą augimo elektronikos rinkoje strategiją, „Leesys“ planuoja Lietuvoje atidaryti naują remonto, techninės priežiūros ir gamybos padalinį. Per trejų metų laikotarpį planuojama įdarbinti 40 elektronikos specialistų. „Leesys“ – tai elektronikos gamintojas iš Leipcigo, turintis daugiau nei 100 metų patirties elektronikos gamyboje bei teikiantis elektronikos gamybos paslaugas įvairioms industrijoms: sveikatos, automobilių, telekomunikacijų ir kt.

Gautas leidimas oro skaidymo dujų gamyklos Kėdainių LEZ statyboms

Po beveik metus trukusių pasiruošimo darbų vienai didžiausių pasaulyje dujų gamybos įmonių grupei „Linde” priklausanti bendrovė „AGA“ gavo leidimą statyti deguonies ir azoto gamyklą Kėdainių laisvojoje ekonominėje zonoje. Į dujų gamyklą bus investuota 20 mln. eurų, o statybas planuojama užbaigti jau kitų metų pabaigoje. Tai bus jau antroji „AGA“ oro skaidymo gamykla Baltijos šalyse – pirmoji jau 12 metų veikia Latvijoje.
JAV bendrovė „SAI Global“ atidaro Kompetencijų centrą Vilniuje

Tarptautinė bei pasauliniu lygiu pripažinta integruotus rizikos valdymo sprendimus ir turto valdymo paslaugas teikianti kompanija „SAI Global“ ketina plėsti savo veiklą ir Lietuvoje atidaryti IT kompetencijų centrą. Naujasis centras Vilniuje bus atsakingas už programinės įrangos kūrimą ir taip svariai prisidės prie tolimesnio kompanijos augimo. Planuojama, kad per ateinančius metus Kompetencijų centre darbą pradės iki 50 specialistų.

ES INVESTICIJOS VERSLUI
Kviečiame verslą teikti paraiškas pagal priemonę „Eco-inovacijos LT"

Priemonės tikslas: skatinti įmones diegti tokias netechnologines inovacijas kaip aplinkosaugos valdymo sistemos, ekologinis projektavimas ir gamybos technologiniai auditai. Investicijomis taip pat skatinama ekologiška gamyba, suteikiama galimybė pasirinkti ir naudoti ekologiškas žaliavas, leidžiama sertifikuoti ir ekologiniu ženklinimu žymėti mažiau aplinkai ir žmogui žalingus gaminius ir paslaugas.

Pareiškėjai: labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės.

Kvietimo išskirtinumas: nauja ekologinio ženklinimo veikla, kuri įtraukta į finansuojamų projektų sąrašą atsižvelgiant į verslo poreikius. Toks ženklinimas nėra privalomas, tai – laisvas gamintojų, importuotojų ar pardavėjų pasirinkimas. Ekologiniai ženklai padeda identifikuoti prekes, kurios atitinka tam tikrus aplinkosaugos standartus.

Finansavimas: Didžiausia projektui galima skirti finansavimo lėšų suma, jei investicijų siekiama gauti aplinkosaugos vadybos sistemoms diegti ir gamybos technologiniams auditams rengti, – 20 tūkst. eurų. Projektams, kuriais skatinamas ekologinis projektavimas ar ekologinis ženklinimas, bus skiriama iki 30 tūkst. eurų. Įmonės gali įgyvendinti ir dvejopą ar trejopą veiklą – tokiu atveju finansavimas bus sumuojamas.

Kvietimo biudžetas: žaliuosius inovatyvius sprendimus diegiančiam verslui skiriama 1,5 mln. eurų ES investicijų.

Paraiškų teikimo terminas: iki 2020 metų vasario 17 dienos.

SOLVIT
SOLVIT padėjo Lietuvos įmonei išspręsti naudotų motociklų registracijos problemą Belgijoje

Naudotus „Harley-Davidson" motociklus iš Jungtinių Amerikos Valstijų importuojančiai, juos sertifikuojančiai, techninę apžiūrą atliekančiai ir Lietuvoje motociklus registruojančiai bei sąžiningai importo bei vietos mokesčius mokančiai Lietuvos įmonei iškilo problema Europos Sąjungos bendrojoje rinkoje.

Iki tol šios įmonės klientams, įsigijusiems „Harley-Davidson" motociklus, neiškildavo sunkumų juos registruoti savo vardu ir iš karto pradėti jais važinėti bet kurioje Europos Sąjungos valstybėje. Tačiau keletą motociklų iš šios įmonės įsigijęs Belgijos pilietis negalėjo jais naudotis savo šalyje, nes Belgijos atsakinga institucija atsisakė juos registruoti.

Ši Belgijos institucija, įvertinusi Lietuvoje išduotus dokumentus, nebuvo tikra, kad motociklai yra saugūs. Atsisakydama registruoti, ji nenurodė jokių pagal nacionalines taisykles nustatytų patikrinimų, kuriuos galėtų papildomai atlikti Lietuvos įmonė ir taip įrodyti, kad motociklai nekelia pavojaus žmonių sveikatai ar saugumui kelyje.

Todėl Lietuvos įmonė kreipėsi pagalbos į SOLVIT, kuris, išnagrinėjęs atvejį, nustatė, kad toks Belgijos institucijos sprendimas neatitinka pagrindinių laisvo prekių judėjimo Europos Sąjungos principų ir Europos Komisijos rekomendacijų dėl transporto priemonių, kurių kilmės šalis yra kita valstybė narė, registravimo tvarkos.

SOLVIT pastangomis Belgijos institucija nustatė papildomas patikrinimo procedūras, kurias Lietuvos įmonė sėkmingai atliko. Taigi motociklai pagaliau buvo užregistruoti Belgijoje.

SOLVIT gali padėti įmonėms ir asmenims išspręsti tarpvalstybines problemas šiose srityse:

    Prekių ir paslaugų tiekimas;
    Darbuotojų komandiravimas;
    Savarankiškai dirbančių asmenų leidimai;
    Profesinių kvalifikacijų pripažinimas;
    Darbuotojų socialinė apsauga;
    Mokesčiai;
    Viešieji pirkimai.


RENGINIAI VERSLUI
2020.02.04-06
Verslo misija į Švediją

Kviečiame Lietuvos baldų sektoriaus įmones į verslo misiją Švedijoje, kurios metu Lietuvos baldų sektoriaus įmonės ieškos potencialių verslo partnerių ir dalyvaus individualiuose verslo susitikimuose. Dalyvavimas šioje verslo misijoje yra unikali galimybė įmonėms užmegzti naudingus verslo santykius su patikimomis Švedijos baldų sektoriaus įmonėmis bei įeiti į Švedijos rinką. Vietų skaičius ribotas.
2020.03.01
Verslo misija į Kiniją

Kviečiame Lietuvos maisto ir gėrimų bei kitų sektorių atstovus į verslo misiją Kinijoje, kurios metu Lietuvos įmonės dalyvaus pagal jų poreikius iš anksto suderintuose individualiuose verslo susitikimuose, taip pat pagal galimybes lankysis Kinijoje veikiančiose įmonėse. Numatoma suorganizuoti po 5-7 susitikimus kiekvienai įmonei. Planuojama, kad verslo misija vyks Pekine ir Siane. Vietų skaičius ribotas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija

Gedimino pr. 39, Vilnius
Lithuania
info@eimin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.