Šiauriečiai kviečia diskutuoti išmanaus verslo išmaniame mieste tema

2015-09-29

Technologijos pakeitė ne tik verslą, bet iš esmės pakeitė ir tai, kaip vystosi ir auga miestai. Jei užduotume sau klausimą, ar miestą dar kartą statytume tokiu pačiu būdu, atsakymas neabejotinai būtų “Ne”. Mes naudotume modernesnes technologijas ir mums labiau rūpėtų žmonės bei juos supanti aplinka, nes tai yra pagrindiniai verslo plėtros ištekliai.

“Smart Business in Smart Cities” (“Išmanus verslas išmaniame mieste)” – tai pagrindinė 2-osios Skandinavijos šalių prekybos rūmų, Lietuvos atsakingo verslo asociacijos bei Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje organizuojamos konferencijos apie įmonių socialinę atsakomybę tema.

"Mūsų tikslas - pagerinti gyvenimo kokybę," – teigia Steen Enrico Andersen, PLH Arkitekter A/S (Danija) partneris ir vadovas bei pagrindinis renginio pranešėjas. Projektuojant daugelį šiuolaikinių pastatų, didžiausias dėmesys skiriamas jų poveikiui aplinkai ir energijos suvartojimui. Tačiau atskirai paimti šie kriterijai negali garantuoti „tvaraus“ miesto vystymosi, o tuo pačiu ir verslo plėtros. Norint sukurti tvarumo tendencijas atitinkančią aplinką, projektavimas turi sutelkti dėmesį ne tik į pastato fizinius parametrus, bet ir į jo poveikį miestui ir aplinkai, atskirus  individus ir visuomenę, taip pat organizacijų ir verslo poreikius.  Į kiekvieno miesto vystymąsi reiktų žiūrėti holistiškai, kaip į visumą, kurioje integruoti ekologiniai „tvarumo“ principai ir fizinis projektavimas. Tik toks požiūris duos pageidaujamą rezultatą ir sukurs pridėtinę darbo vietos vertę.

PLH Arkitekter A/S – danų architektų bendrovė, Lietuvoje sėkmingai įgyvendinusi Green Hall bei K29 pastatų, išsiskiriančių savo dizainu ir ekologiškumu, projektus.

Švedijoje tvarumo ir socialinės atsakomybės principai įgyvendinami nuo pat projekto pradžios, nuo jo idėjos. Rolf A. Hellström, Lietuvos garbės konsulas Švedijos Västerås mieste (Västmanland grafystė), įmonių socialinės atsakomybės ekspertas ir Nestor AB konsultantas, teigia: „Tvarių pastatų ir infrastruktūrų planavimas reikalauja subalansuoto ir visapusiško ekonominių, aplinkosaugos ir socialinių aspektų įvertinimo. Todėl tokių sprendimų priėmimui labai svarbus visų suinteresuotųjų pusių įsitraukimas. Tai dabartinė įmonių socialinės atsakomybės tendencija“.

Švedijos bendrovė „Sweco” yra viena pirmaujančių inžinerijos bendrovių Europoje, teikianti kompleksines konsultacines, projektavimo ir planavimo paslaugas pramonės, energetikos, infrastruktūros, vandentvarkos, aplinkosaugos ir urbanistikos srityse. Pasak „Sweco Lietuva“ prezidento Artūro Abromavičiaus, tvarūs inžineriniai sprendimai jau daugelį metų yra neatsiejamas bendrovės kasdienės veiklos pagrindas. Inžineriniai projektai padeda  žmonėms kurti geresnę gyvenimo kokybę, o verslui - įgyvendinti jų tikslus konkurencinėje aplinkoje, todėl privalu pasirūpinti, kad priimami sprendimai suteiktų ilgalaikę naudą ir būtų subalansuoti ekonominiu požiūriu.

Seesam Insurance Rinkodaros ir komunikacijos vadovas Eugenijus Mažiulis kalbės apie draudimo bendrovės ir miesto santykį bei įmonės socialinę atsakomybę ruošiantis darbuotojų kelionėms.

Lietuvos atsakingo verslo asociacijos (LAVA) tarybos atstovės  Audronės Alijošiutės teigimu, 2015 m.  atliktas atsakingo verslo praktikos tyrimas Baltijos šalyse parodė požiūrių panašumus ir skirtumus į darnų verslą Lietuvos, Latvijos ir Estijos įmonėse. Pranešime bus nagrinėjama ar skiriasi ir kuo skiriasi tendencijos Baltijos ir Šiaurės šalyse.

Konferencija siekiama, jog jos metu aptarti išmanaus miesto bei tvarios plėtros principai padės ne tik įmonėms, besirūpinančioms socialine atsakomybe, užtikrinti tvaraus verslo principų integravimą svarbiausiuose verslo sprendimuose, tačiau tuo pačiu sutelks viešojo sektoriaus atstovus (tiek nacionaliniame, tiek savivaldos lygmenyje) pažvelgti į miestų plėtrą per tvarumo ir socialinės atsakomybės prizmę.

Konferencija vyks spalio 1 dieną Vilniuje, Technopolio biurų pastate. Ją organizuoja Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos prekybos rūmai Lietuvoje bendradarbiaudami su Lietuvos atsakingo verslo asociacija bei Šiaurės ministrų tarybos biuru Lietuvoje.  Renginį remia Danijos, Norvegijos, Suomijos ir Švedijos ambasados.

Konferencija, kurioje bus dalinamasi Skandinavijos šalių patirtimi, įtraukta į bendrąją „Karališkojo spalio 2015“ renginių programą, rengiamą Švedijos Karališkosios poros valstybinio vizito į Lietuvą proga.

Renginys vyks anglų kalba ir į jį kviečiami visų įmonių, kurioms rūpi socialinė atsakomybė, atstovai. Renginys nemokamas, tačiau būtina išankstinė registracija.

Liudas Jurkonis, CFE, CAMS
Ernst & Young Baltic UAB
Subačiaus 7, Vilnius LT-01302
T +370 5 274 2320
M +370 620 74022
Liudas.Jurkonis@lt.ey.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.