Ūkio ministras pristatė institucijų indėlį ieškant naujų verslo rinkų

2015-06-22

Šiandien ūkio ministras Evaldas Gustas Vyriausybėje pristatė gegužės mėnesį šalies institucijų nuveiktus svarbiausius darbus, siekiant įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti nuostolius, patiriamus dėl Rusijos paskelbtų sankcijų.

Pasak ūkio ministro Evaldo Gusto, siekiame suteikti pagalbą verslininkams ieškant naujų rinkų ir verslo partnerių, gerindami priėjimą prie finansavimo šaltinių ir stiprindami Lietuvos ekonominį atstovavimą užsienyje.

Naujų verslo rinkų paieškai buvo suorganizuoti Lietuvos įmonių pristatymai tarptautinėse parodose Kinijoje, Azerbaidžane, Izraelyje ir Olandijoje. Vien tik Olandijoje vykusioje maisto produktų ir gėrimų parodoje dalyvavo per 100 Lietuvos ir užsienio maisto ir asmens higienos įmonių. Pietų Korėjoje, Kinijoje ir Izraelyje surengti Lietuvos įmonių susitikimai su tų šalių įmonėmis.

Per įvykusį ūkio ministro E. Gusto vadovaujamos delegacijos susitikimą su Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų vykdomuoju vicepirmininku Dong-Geunu Lee buvo pasirašytas susitarimo memorandumas tarp Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos ir Pietų Korėjos prekybos ir pramonės rūmų. Pasirašytas susitarimas padės Lietuvos verslo įmonėms per konkrečius projektus patekti į Pietų Korėjos rinką ir išplėsti produkcijos eksporto geografiją.

Gegužės mėn. vyko Lietuvos ir Kinijos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo komisijos posėdis, kuriame buvo aptarti žemės ūkio ir maisto produktų eksporto į Kiniją leidimų klausimai. Į Lietuvą atvyko ir su 19 Lietuvos maisto sektoriaus įmonių susitiko maisto produktų platintojai iš Libano.

Siekdama padėti Lietuvos įmonėms rasti naujų verslo partnerių, VšĮ „Versli Lietuva“ įgyvendino 6 sutartis su Lietuvos įmonėmis ir suteikė joms nemokamų verslo partnerių paieškos paslaugų. Įmonės rado verslo partnerių Vokietijoje, Norvegijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Baltarusijoje. VšĮ „Versli Lietuva“ 2014 m. sutartis dėl nemokamo verslo partnerių paieškos paslaugų teikimo pasirašė su 33 Lietuvos įmonėmis.

Siekiant sušvelninti Rusijos embargo pasekmes Lietuvos žemės ūkio produkcijos gamintojams, buvo suderinti mėsos produktų eksporto į Juodkalniją, Honkongą ir Egiptą veterinarijos sertifikatai. Čilės kompetentinga institucija patvirtino, kad 7 Lietuvos pieno perdirbimo įmonės jau užregistruotos ir gali vežti į Čilę savo produkciją.

Taip pat buvo organizuota Jungtinė Baltarusijos ir Rusijos kompetentingų institucijų inspekcija į įmones, siekiančias eksportuoti savo produkciją į Muitų sąjungą. Be to, eksporto leidimų gavimo klausimais buvo suorganizuoti dvišaliai susitikimai su Brazilijos, JAV, Japonijos, Tuniso, Libano, Honkongo ir Turkijos kompetentingomis veterinarijos institucijomis per 83-iosios Pasaulinės gyvūnų sveikatos organizacijos generalinę sesiją.

Institucijų nuveiktus darbus kas mėnesį apibendrina ir teikia Vyriausybei Ūkio ministerija. Įgyvendinami darbai numatyti Vyriausybės 2014 m. rugpjūčio mėn. patvirtintame 2014–2015 metų veiksmų plane, kuriuo siekiama įvairinti Lietuvos eksportą ir sumažinti Lietuvos įmonių nuostolius dėl Rusijos paskelbtų sankcijų. Š. m. kovo mėnesį planas dar buvo papildytas įvairiomis priemonėmis.

Vaiva Gogelienė
Ministro patarėja
Tel. 8 706 64 842
El. p. vaiva.gogeliene@ukmin.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.