Lietuvos jaunimo organizacijų taryba siūlo įvesti e-balsavimą

2015-04-27

Balandžio 25-26 d. Druskininkuose vyko eilinė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) pavasario Asamblėja, kurioje susirinko virš šimto jaunimo ar su jaunimu dirbančių organizacijų atstovų. 38-ojoje LiJOT Asamblėjoje patvirtintos LiJOT ir Jaunimo reikalų tarybos metinės veiklų ataskaitos, išrinkti nauji nariai į LiJOT Valdybą (Elena Sinkevičiūtė), Jaunimo reikalų tarybą (Aistė Mikalauskaitė, Aistis Ramanauskas, Aurelija Trimonytė, Benas Cechanavičius, Konstantinas Rečkovas, Milda Kuraitė) ir LiJOT Kontrolės komisiją (Agnė Albrechtaitė, Raimonda Bogužaitė, Odeta Bartašiūtė, Lukas Kornelijus Vaičiakas). Taip pat iš LiJOT, organizacijų sprendimu, pašalinta Lietuvių tautinio jaunimo sąjungai.

Savaitgalį vykusiame visuotiniame Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos narių susitikime, 38-ojoje Asamblėjoje, jaunimo organizacijos priėmė rezoliuciją „Dėl piliečių balsavimo internetu Prezidento, Seimo, savivaldybių, merų, Europos Parlamento rinkimų bei referendumų metu įteisinimo“.

Dokumente pabrėžiama, kad rinkimai modernioje atstovaujamojos demokratijos valstybėje yra svarbiausias valdžios legitimavimo būdas. Todėl visų valstybės piliečių tiek Lietuvoje, tiek užsienyje įtraukimas į rinkimus yra pagrindinis įrankis, siekiant užtikrinti platesnį atstovavimą ir galimybę prisidėti prie valstybės kūrimo bei vystymo.

Mantas Zakarka, LiJOT prezidentas, teigia, kad jau daug metų Lietuvoje neblėsta diskusijos apie internetinio balsavimo įvedimą kaip galimybę įtraukti didesnę dalį jaunimo ir užsienyje gyvenančius lietuvius.

„Esame įsitikinę, kad tokia balsavimo alternatyva paskatintų tiek Lietuvos gyventojus, tiek emigrantus aktyviai veikti, priimant svarbiausius valstybės sprendimus, bei padidintų rinkiminį aktyvumą”, – priduria M. Zakarka.

LiJOT organizacijų nuomone, balsavimas internetu naikintų su geografiniais aspektais susijusius nepatogumus ir skatintų didesnį išeivijos įsitraukimą. Tradicinio balsavimo sistema lietuviams užsienyje suteikia galimybę balsuoti paštu Lietuvos arba Europos Sąjungos šalių ambasadose ir tai sudaro pagrindines kliūtis emigrantams, gyvenantiems dideliu atstumu nuo didžiųjų miestų, balsuoti nacionaliniuose Lietuvos rinkimuose ir išreikšti pilietinę valią.

Tačiau, pasak LiJOT vadovo, svarstant internetinio balsavimo įvedimo Lietuvoje galimybę, būtina atsižvelgti į saugumą ir stengtis maksimaliai jį užtikrinti, pasitelkiant informacinių technologijų ekspertų pagalbą.

Galiausiai, jaunimo organizacijos vieningai sutaria, kad internetinis balsavimas pasitarnautų kaip modernios šalies įvaizdžio kūrimo įrankis – būtų naudojami šiuolaikiški, inovatyvūs metodai, palengvinantys daugelio žmonių gyvenimą ir taupantys mokesčių mokėtojų pinigus.

Rasa Aleškevičiūtė
Ryšių su visuomene koordinatorė
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba ( LiJOT)
8 527 91 014
lijot@lijot.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.