L. Linkevičius: JAV ir Europa turi bendrai kovoti su Rusijos dezinformacija

2015-02-25

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, tęsdamas vizitą JAV, vasario 24 dieną Vašingtone susitiko su JAV valstybės sekretoriaus pavaduotoju viešajai diplomatijai Richardu Stengeliu ir dalyvavo diskusijoje su ekspertų bendruomene Nacionaliniame paramos demokratijai fonde. Susitikimų metu aptarti būdai efektyviai atremti Rusijos informacinį spaudimą ir tinkamai reaguoti į skleidžiamą dezinformaciją.

„Rusija, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos nuolatinė narė, vykdo agresiją prieš kaimyninę šalį, Ukrainą, viską neigdama viešai ir Vakarų struktūros negali efektyviai to sustabdyti“, – teigė ministras.

Valstybės sekretoriaus pavaduotojui R. Stengeliui ministras pristatė iniciatyvas Europos Sąjungoje, skirtas stiprinti ES atsaką Rusijos skleidžiamai propagandai – Jungtinės Karalystės, Danijos, Estijos ir Lietuvos dokumentą strateginei komunikacijai, ragino suvienyti ES ir JAV pastangas.

„Užtikrinant alternatyvius informacijos šaltinius rusakalbėms auditorijoms, JAV ir ES turi pastiprinti viena kitą, ne konkuruoti. Svarbu, kad JAV sugrįžtų į Europą su viešosios diplomatijos programomis. Jei nelaikysime propagandos rimta problema, jei nesikoordinuosime stiprindami žiniasklaidos rusų kalba alternatyvas, šios kovos nelaimėsim“, – sakė L. Linkevičius.

R. Stengelis pristatė JAV valstybės departamento iniciatyvas stiprinti žiniasklaidą Rytų Europoje bei vykstančias diskusijas dėl bendradarbiavimo su ES ieškant atsako skleidžiamai propagandai, mažinant visuomenės pažeidžiamumą.

LR URM

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.