Europos šalių bankų asociacijos pradeda naują iniciatyvą – Europos pinigų savaitę (Europeanmoneyweek)

2015-03-05

• Europos pinigų savaitės renginiai didina visuomenės informuotumą apie finansinio švietimo svarbą ir padeda skleisti gerąją šalių patirtį;
• Finansinis švietimas teigiamai veikia asmenų gerovę ir gali svariai prisidėti prie sveikos šalių ekonomikos;
• Lietuvos bankų asociacija šio projekto kontekste kviečia bankų darbuotojus perduoti savo žinias ir patirtį moksleiviams bei mokytojams.

Europos bankų federacija (EBF) siekdama didinti informacijos sklaidą apie finansinį raštingumą tarp moksleivių ir studentų šiais metais startuoja su nauja iniciatyva – Europos pinigų savaite, kuri vyks visoje Europoje kovo 9-13 dienomis. Oficialus projekto puslapis – www.europeanmoneyweek.eu. Lietuvos bankų asociacija (LBA), dalyvaudama šiame projekte, pradeda iniciatyvą „Grąžink žinias savo mokyklai". LBA administracijos atstovai keliose Lietuvos rajonų mokyklose ves pamokas apie naujų Lietuvos pinigų ir bankų vaidmenį visuomenės gyvenime. Bankų darbuotojai kviečiami tapti savotiškais „finansinių žinių ambasadoriais – savanoriais" ir mokyklose, kuriose patys kažkada mokėsi, vesti pamokas finansinio švietimo temomis.

„Visoje Europoje vykdomi renginiai padės skleisti sėkmingas šalių patirtis finansinio švietimo srityje. Pastaraisiais metais daugelyje šalių yra sukaupta konkrečios ekspertinės patirties ir jų projektai gali įkvėpti mokytojus, tėvus, bankų darbuotojus ir jaunus žmones kituose šalyse. Vis daugiau tyrimų rodo pinigų valdymo žinių naudą žmonių gerovei. Mums taip pat aišku, kad finansinis švietimas gali svariai prisidėti prie sveikos šalių ekonomikos", – sakė LBA prezidentas dr. Stasys Kropas.

Europos pinigų savaitė yra visai nauja iniciatyva. Tikimasi, kad Lietuvos bankai ateityje įsitrauks vis aktyviau. Europoje tai taip pat naujas reiškinys, kurį Europos bankų federacija žada plėtoti ir tobulinti. Tikimasi, kad ateityje Europos pinigų savaitė bus reguliarus, kiekvienais metais vykstantis projektas, į savo veiklą įtraukiantis vis daugiau ir daugiau Europoje veikiančių bankų.

Lietuvos bankai jau ne vienerius metus aktyviai dalyvauja Lietuvos banko organizuojamuose Tarptautinės pinigų savaitės renginiuose, kurie vyksta visame pasaulyje. Europos pinigų savaitės (kovo 9-13 d.) renginiai vyks tuo pačiu metu. LBA prezidentas Stasys Kropas pažymi, kad šios dvi iniciatyvos viena kitą papildo. „Jos padeda bankams aktyviai dalyvauti jaunosios kartos finansiniame švietime, o tai padės ateityje
išauginti finansiškai raštingus, pinigų vertę suvokiančius ir mokančius su jais tinkamai elgtis žmones", – sakė S. Kropas.

Dr. Stasys Kropas
 Lietuvos bankų asociacijos prezidentas
 Tel.: (5) 249 6669
 info@lba.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.