Lietuvos turizmo asociacijos komentaras dėl skleidžiamos informacijos apie kelionių organizatorių „Tez Tour“

2014-11-14

Šiandien viename iš naujienų svetainių pasirodžiusi informacija, kad esą tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ Turkijoje susiduria su veiklos problemomis, manau, jog tai gali būti neapdairus žurnalistinis samprotavimas. Gaila, kad žurnalistai, neatsižvelgdami į Lietuvos turizmo rinkos jautrumą, viešai skleidžia galimai ne realiais faktais, o tik anoniminio skaitytojo prielaidomis paremtą informaciją.

Iš savo ilgametės patirties turizmo sektoriuje galiu sakyti, kad toks sąmoningas vieno iš kelionių organizatorių puolimas gali būti rengiamas dviem atvejais. Vienas iš jų - kai į rinką ketina ateiti naujas žaidėjas ir tokiomis priemonėmis mėgina išsikovoti sau vietos. Tačiau tokią prielaidą atmetu, nes, mano žiniomis, joks naujas kelionių organizatorius nėra steigiamas. Antras atvejis – kai vienas iš jau egzistuojančių kelionių organizatorių susiduria su rimtomis problemomis ir, norėdamas nukreipti visuomenės bei atsakingų institucijų dėmesį, bando paleisti „dūmų uždangą“.

Nei turizmo asociacijos duomenimis, nei Valstybinio turizmo departamento vieša skelbiama informacija, tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ su veiklos problemomis nesusiduria. Priešingai, veikia patikimai. Natūralu, kai verslas vykdomas skirtingose valstybėse, būtina taikytis prie ten galiojančių rinkos sąlygų, ieškoti kompromisinių sprendimų su partneriais. Todėl ir „Tez Tour“ Rusijos biuro ginčus su aviakompanija „Aeroflot“ vertinu tik kaip natūralų verslo procesą, o ne ženklą apie galimų pokyčių pradžią .

Kviečiu visus turizmo temomis rašančius žurnalistus atsakingai sverti ir viešai publikuoti žinias apie Lietuvos turizmo rinką. Po nuskambėjusių bankrotų, visuomenė jautriai reaguoja į tokio pobūdžio žinias, o rinkos dalyviai deda daug pastangų, kad kelionių organizatorių ir agentūrų reputacija būtų atstatyta.

Danutė Mažeikaitė
Lietuvos turizmo asociacijos prezidentė
Tel.: 8 698 57949
 El. p.: danute@ltas.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.