Premjeras paragino ministerijas spartinti ekonominės diplomatijos veiklą

2014-08-08

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, telefonu kalbėdamas su užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi, aptarė padėtį dėl Rusijos taikomų atsakomųjų sankcijųVakarų šalims, tarp jų ir Lietuvai. Premjeras įpareigojo ministeriją paspartinti darbą ieškant naujų rinkų, o taip pat paragino sparčiau plėtoti verslo santykius su naujomis ekonominės diplomatijos krypčių šalimis.

„Šiuo metu atliekama analizė ir prognozės, kokią įtaką gali turėti Rusijos paskelbtos sankcijos. Tačiau jau dabar aišku, kad nedelsiant būtina spartinti Lietuvos institucijų ir verslo organizacijų veiklą, siekiant užmegzti ekonominius ryšius užsienyje, atverti naujas rinkas. Neseniai ekonominės diplomatijos taryba patvirtino 27 šalių sąrašą – kryptis, kuriomis Lietuva suinteresuota plėtoti ekonominius santykius, eksportuoti savo produkciją. Svarbu paspartinti darbą šiomis kryptimis, siekiant sumažinti nuostolius, kuriuos patirs kai kurie Lietuvos verslininkai, dar nesuspėję persiorientuoti iš Rusijos į kitas rinkas“, – sako Ministras Pirmininkas A. Butkevičius.

Sąraše yra ne tik Europos šalys, bet ir šalys Azijoje, Amerikoje, Afrikoje. Premjeras, kalbėdamas su užsienio reikalų ministru, akcentavo eksporto rinkos plėtrą Brazilijoje, Pietų Afrikos Respublikoje, Japonijoje ir kitose šalyse.

„Kaip pavyzdį paminėsiu Braziliją, kur praėjusiais metais San Paule įsteigtas Lietuvos Respublikos generalinis konsulatas. Brazilijos rinka pagal importo struktūrą atitinka Lietuvos eksporto struktūrą, todėl paraginau ministrą, ten ir kitose minėtose šalyse įgyvendinant mūsų šalies ekonomikos tikslus, stiprinti atstovavimą mūsų interesams, organizuoti daugiau ekonominės diplomatijos vizitų, didinti ekonominio bendradarbiavimo su minėtomis šalimis intensyvumą“, – sako premjeras.

Vyriausybės vadovas su užsienio reikalų ministru taip pat aptarė būtinybę rengti vizitus į užsienio šalis pagal naujas kryptis kartu su Lietuvos verslo delegacijomis. Toks planas jau baigiamas rengti Užsienio reikalų ministerijoje.

Pirmadienį situacija ir galimos papildomos priemonės, kaip sumažinti nuostolius, bus aptariamos ministerijų atstovų Vyriausybėje vyksiančiame pasitarime.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.