Šiandien skelbiama pirmoji Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartis vienoje iš DNB banko SASO bylų

2014-03-05

Šiandien 15 val. Lietuvos Aukščiausiajame teisme, Gynėjų g. 6, skelbiamas sprendimas privataus asmens R.B., patyrusio nuostolių dėl DNB banko platintų finansinių produktų, byloje prieš akcinę bendrovę DNB bankas.
Tai pirmoji iš daugelio bylų, pasiekusi Aukščiausiąjį teismą. Iš viso Lietuvoje įvairaus lygio teismuose nagrinėjama jau per 20 analogiškų bylų, čia savo interesus gina apie 60 DNB banko klientų.
Negalutiniais vartotojus atstovaujančios asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ duomenimis, 9 bylos nagrinėjamos pirmosios instancijos teismuose, 10 bylų pateikta apeliacija, o jau bent 3 bylos pasiekė arba artimiausiu laiku pasieks kasacinę instanciją. Ieškinių suma, asociacijos skaičiavimais, viršija 30 milijonų litų.
Iš viso, kaip parodė Vertybinių popierių komisijos 2011 metais paviešintas tyrimas, per 600 Lietuvos gyventojų dėl DNB platinto produkto patyrė apie 100 milijonų nuostolių.
Analogiškoje byloje prieš DNB banką Norvegijoje 2013 m. kovą pergalę pasiekė banko klientas. Norvegijos Aukščiausiajame Teisme bylą nagrinėjo išplėstinė 11 teisėjų kolegija, priėmusi sprendimą priteisti bankui atlyginti kliento patirtus nuostolius. 63 metų buvęs elektrikas I. P. Roeggenas iš banko prisiteisė 230 tūkstančių Norvegijos kronų (apie 100 tūkst. litų) nuostolių sumą. Bankas taip pat turėjo padengti beveik 4,8 milijono kronų (apie 2,2 milijono litų) teismo ir advokatų samdymo išlaidų.

Ramūnas Bogdanas
Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ atstovas spaudai
Tel. 8-698-77798
ramunas.b07@gmail.com

Kęstutis Kupšys
Asociacijos „Už sąžiningą bankininkystę“ vykdomasis direktorius
Tel. 8-698-76444
info@sazininga-bankininkyste.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.