Respublika“ ir „Vakaro žinios“ pripažintos skleidusios šališką ir žeminančią informaciją apie „Snoro“ bankrotą

2013-12-11

Žurnalistų etikos inspektorė įspėjo dienraščius dėl ne kartą pažeisto Visuomenės informavimo įstatymo

Skelbdami informaciją apie „Snoro“ bankrotą bei su bankroto procesu susijusias temas dienraščiai „Respublika“ ir „Vakaro žinios“  buvo šališki, nesuteikdavo atsakymo teisės, dienraščiuose publikuojami straipsniai žemino banko bankroto administratoriaus garbę ir orumą. Tokį sprendimą  priėmė Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba ir dėl pažeisto Visuomenės informavimo įstatymo įspėjo dienraščių leidėjus.

Kaip skelbiama Žurnalistų etikos inspektoriaus sprendime, kurį neseniai gavo „Snoro“ bankroto administratorius, buvo išnagrinėtos kelios dešimtys publikacijų, skelbtų dienraščiuose „Respublika“, „Vakaro žinios“ bei interneto svetainėje Respublika.lt 2012-2013 m. laikotarpiu. 

„Neetiškai žurnalistų skleidžiama informacija klaidina banko kreditorius, investuotojus ir visuomenę, todėl tokie veiksmai negali būti toleruojami. Ilgą laiką sąmoningai šališkai pateikiama informacija griauna pasitikėjimą bankroto procesu, visa bankine sistema ir teisinės sistemos veikimu“, – sako „Snoro“ bankroto administratorius Neilas Cooperis.

Pasak N.Cooperio, visos „Snoro“ bankroto procedūros yra vykdomos laikantis aukščiausių etikos standartų ir vadovaujantis Lietuvos teise bei geriausia tarptautine praktika.

 
Rita Saunorytė Norutienė
„Publicum FComm“
Tel. +370 5 249 9087
Mob. +370 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.