Žiniasklaidos laisvė turi būti užtikrinta

2013-11-11

Pirmadienis, lapkričio 11 d. (Vilnius). Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Specialiųjų tyrimų tarnybos direktoriaus pirmuoju pavaduotoju Žydrūnu Bartkumi dėl žurnalistams taikomų priemonių proporcingumo.

Pasak Prezidentės, demokratinėje teisinėje valstybėje asmenims taikomos procesinės priemonės turi būti proporcingos. Lietuvos Konstitucija garantuoja ir saugo visuomenės interesą būti informuotai. Prezidentė taip pat pabrėžia, kad Lietuva yra prisiėmusi ir tarptautinius įsipareigojimus garantuoti ir ginti spaudos laisvę.

„Laisva žiniasklaida - vienas iš demokratiškos valstybės garantų, todėl žurnalistų teisė ir pareiga informuojant visuomenę negali būti varžoma. Spaudos laisvė turi būti gerbiama ir užtikrinta", - sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, STT turi atlikti tarnybinį patikrinimą ir išsiaiškinti, ar atliekant tyrimą nebuvo pažeistos žurnalistų teisės.

Artimiausiu metu Prezidentė ketina susitikti su viešosios informacijos rengėjų atstovais ir aptarti žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų teisinės apsaugos sustiprinimo galimybes.

Dovilė Dildaitė
Spaudos Tarnybos sekretorė
Lietuvos Respublikos Prezidento kanceliarija
2664 018
dovile.dildaite@prezidentas.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.