Užbaigtas „Snoras Media“ pardavimo sandoris

2013-10-14

Už įmonę, valdančią trečdalį „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcijų, gauta 10 mln. litų   

Užbaigtas bankrutuojančio banko „Snoras“ antrinės įmonės „Snoras Media“, valdančios 34% „Lietuvos ryto“ žiniasklaidos grupės akcijų, pardavimo sandoris. Penktadienį, spalio 11 d., banko „Snoras“ bankroto administratorius Neilas Cooperis pasirašė pirkimo-pardavimo sutartį su UAB „BIG group“, antrine UAB „Fragrances International“ įmone. Už 100% „Snoras Media“ akcijų pirkėjas bankui sumokėjo 10 mln. litų.    

„Snoras Media“ pardavimo sandoris užbaigtas įvykdžius visas reikalingas sąlygas, tarp kurių buvo ir Konkurencijos tarybos leidimas.

„Sandoris buvo sudėtingas, nes nemaža dalis žiniasklaidos bendrovių, įskaitant ir „Lietuvos ryto“ grupę, išgyvena sunkius laikus ir veikia nuostolingai pastaruosius kelerius metus. Tai specifinis, sunkiai prognozuojamas verslas, o ir valdyta akcijų dalis nebuvo kontroliuojanti, todėl nemažai investuotojų pasitraukė iš konkurso taip ir nepateikę įpareigojančių pasiūlymų. Vis dėlto džiaugiamės, kad mums pavyko parduoti „Snoras Media“ ir sugrąžinti reikšmingą sumą banko kreditoriams“, – sako Neilas Cooperis, banko „Snoras“ bankroto administratorius.

Iš viso konfidencialumo sutartis pasirašė ir konkurso sąlygas buvo gavę dešimt potencialių pirkėjų, tarp kurių buvo beveik visos Lietuvoje veikiančios didžiausios žiniasklaidos įmonės bei kiti investuotojai. Įpareigojančius pasiūlymus pateikė keturi pirkėjai, kurie gavo teisę susipažinti su finansiniais duomenimis.

Oficialus „Snoras Media“ pardavimo procesas buvo pradėtas šių metų pavasarį. Iki sandorio užbaigimo banko bankroto administratorius sutvarkė bendrovę ir kapitalizavo skolas bankrutuojančiam bankui.     

„Lietuvos ryto" žiniasklaidos grupė leidžia dienraštį „Lietuvos rytas", savaitinį žurnalą „TV antena", taip pat valdo naujienų portalą www.lrytas.lt, „Lietuvos ryto" televizijos kanalą ir „Lietuvos ryto“ spaustuvę. 

Rita Saunorytė Norutienė
„Publicum FComm“
Tel. +370 5 249 9087
Mob. +370 682 95377
r.norutiene@publicum.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.