Lietuvos inžinerinė pramonė laukia jaunųjų specialistų

2013-06-17

Jau įprasta, jog birželio mėnuo kiekvienais metais tampa atsakingu apsisprendimo metu, kuomet abiturientai turi pasirinkti, kokioje studijų programoje norėtų tęsti mokslus. Iš tikrųjų, renkantis studijų programą turi būti svarbu ne dabartinis pavadinimo „madingumas“, o profesinės karjeros perspektyvos, įgijus vieną ar kitą specialybę.

Viliojančios darbo ir karjeros perspektyvos

Ekonomikos ir darbo rinkos vystymosi tendencijos aiškiai rodo itin geras profesinės karjeros perspektyvas technologinių mokslų srities specialistams. Tad baigę mechatronikos, elektros inžinerijos, elektronikos, informatikos inžinerijos, medžiagų mokslo, fizikos ir kitų panašių mokslų studijų programas jaunieji specialistai galės sėkmingai įsilieti į darbo rinką.

„Šiuo metu inžinerinė pramonė pagal savo sukuriamą BVP yra viena svarbiausių ir perspektyviausių apdirbamosios pramonės šakų tiek Lietuvoje, tiek ir Europos Sąjungoje. XXI amžius bus aukšto našumo gamybos technologijų, robotų ir kitų „protingų“ mašinų era. Lietuvos inžinerinė pramonė sparčiai progresuoja: jos vieno darbuotojo sukurta pridėtinė vertė nuo 2000 metų išaugo apie 2,5 karto. Inžinieriai kuria, prižiūri bei nuolat tobulina priemones ir technologijas gamybai bei kasdieniam mūsų gyvenimui, todėl gerų specialistų paklausa sparčiai auga ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Darbo ir profesinės karjeros perspektyvos Lietuvos inžinerinėje pramonėje yra geros ir vis auga. Specialistų stoka yra pagrindinis sektoriaus plėtros stabdis, kadangi mūsų skaičiavimais šiuo metu Lietuvos inžinerinės pramonės įmonės iškart priimtų į darbą ne mažiau 1000 įvairių sričių inžinierių ir 4000 kvalifikuotų technologinių įrengimų operatorių, jei tik jų būtų darbo rinkoje. Būtina pažymėti, jog inžinerijos studijos užtikrina darbą ne tik inžinerinėje pramonėje – specialistai yra laukiami visose šiuolaikinėse apdirbamosios pramonės, transporto ir panašiose įmonėse – jos visos diegia ir naudoja tais pačiais principais sukurtus ir veikiančius automatizuotus mechatroninius įrenginius ar technologines sistemas. Suprantama, atlyginimo klausimas yra vienas esminių, pradžioje renkantis profesinį kelią, o vėliau – konkretų darbdavį ar savo verslą. Specialistui versle yra atlyginama pagal tai, koks yra jo indėlis į įmonės verslo rezultatą dabar ir ateityje. Galiu tik patvirtinti, jog tas specialistas, kuris studijų metais neleido laiko vien „studentaudamas“, o praktiškai domėjosi specialybe, rimtai ruošėsi būti geru inžinieriumi ar technologu, labai greitai įmonėje padaro karjerą“ – pasakoja  dr. Henrikas Mykolaitis, Lietuvos inžinerinės pramonės asociacijos „LINPRA“, vienijančios 80 mechanikos, mechatronikos, elektrotechnikos, elektronikos, transporto priemonių gamybos įmonių bei susijusių mokslo ir mokymo institucijų, direktorius.

Atveriami keliai kūrybai ir idėjų realizavimui

Galima paneigti paplitusius nuogąstavimus, jog šiuolaikinės inžinerijos mokslai yra „neįkandami“ studentams – suprantama, šie mokslai yra sudėtingesni, lyginant su dauguma šiuo metu populiarių socialinių ar humanitarinių mokslų studijų programų, kurios, kaip bebūtų, dažnai absolventus atveda tiesiai į darbo biržą. Abiturientai, turintys pakankamas matematikos ir fizikos žinias, turintys polinkį dirbti su technika, yra labai laukiami Lietuvos aukštosiose mokyklose. Valstybei susirūpinus technologinių mokslų srities specialistų rengimo gerinimu, į šios srities valstybės remiamas universitetines ir kolegines studijas šiemet numatoma priimti apie 5000 studentų.

Technologinių mokslų srities studijos  yra ne tik perspektyvios, bet ir įdomios, siūlančios neįkainojamas praktikos ir savirealizacijos galimybes. Štai Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „LINPRA“ su partneriais jau trečius metus vykdo projektą „ATVERK – Ateities verslo komanda“, kurio metu studentai, greta savo pagrindinių studijų, pradžioje yra trumpai apmokomi verslumo pagrindų, po to „generuoja“ ir vysto savo gamybinio verslo idėjas, o galiausia, dirbdami komandomis, imituojančiomis įmonių veiklą, geriausias idėjas įgyvendina įmonėse įkurtuose Verslumo ir techninės kūrybos centruose, kur įmonių mentorių padedami, praktiškai sukuria produktų prototipus ir jų verslo planus. Šis projektas jo dalyviams leidžia ne tik save išbandyti realiame techninės kūrybos  ir verslo pasaulyje, bet ir padaryti savo studijų baigiamąjį darbą, susirasti gerą darbo vietą ar net susikurti savo nuosavą verslą.

Daugiau informacijos apie projektą „ATVERK“ galima rasti internete: www.atverk.lt; www.facebook.com /ATVERK arba parašius e. laišką adresu atverk@linpra.lt. Projektą vykdo Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija „LINPRA" su partneriais – 6 aukštosiomis mokyklomis (VGTU, KTU, VTDK, VDA, VIKO ir LSU) ir 5 įmonėmis (UAB „Elinta", UAB „Baltec CNC Technologies", UAB „Gaudrė", UAB „Aedilis", UAB „Arginta"). Projektas „Atverk“ (No. VP1-2.2-ŠMM-07-K-03-028) dalinai finansuojamas iš Europos Sąjungos Europos socialinio fondo lėšų.

Rasita Martišienė
Projektų vadovė
Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija "Linpra"
8 52 31 2520
info@linpra.lt

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.