Seimo nario P. Gražulio pranešimas: asociacijoms, kurios teikia viešąsias paslaugas, yra būtinas griežtesnis kontrolės mechanizmas

2013-03-20

Pranešimas VIR  

Šiandien Seimo narys Petras Gražulis užregistravo Asociacijų įstatymo pataisas, kurios sugriežtins asociacijų, kurios teikia viešąsias paslaugas, veiklą. Anot parlamentaro, šiuo metu asociacijų, kurios teikia viešąsias paslaugas, veikla yra nepakankamai reglamentuota, o jų finansinės ataskaitos nėra viešai prieinamos. „Asociacijos, kurios teikia valstybės deleguotas funkcijas, privalo būti detaliau reglamentuotos ir visiškai skaidrios, o jų paslaugų įkainiai negali būti dirbtinai sukelti. Šių asociacijų veikla turi būti griežčiau kontroliuojama, o paslaugos kaina privalo būti pagrįsta būtinosiomis sąnaudomis“, – pabrėžė Seimo narys P. Gražulis.

Įstatymo projektu siekiama aiškiai reglamentuoti asociacijų, teikiančių viešąsias paslaugas, veiklą, šių paslaugų teikimo taisykles ir režimą, o taip pat tokių asociacijų priežiūros būdus. „Priimtas įstatymo projektas užtikrintų viešąsias paslaugas teikiančios asociacijos veiklos ir paslaugų kainos nustatymo skaidrumą bei pagrįstumą būtinosiomis administracinėmis sąnaudomis. Užtikrinus asociacijų, teikiančių viešąsias paslaugas, veiklos skaidrumą ir aiškias kainodaros taisykles sumažėtų paslaugų kaina, o tai prisidėtų prie ekonomikos augimo ir naujų darbo vietų kūrimo“, – argumentus dėstė Seimo narys Petras Gražulis.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.