Aplinkos ministras V. Mazuronis: dėl skalūninių dujų reikalingas išmintingas sprendimas

2013-02-27

Aplinkos ministras V. Mazuronis: dėl skalūninių dujų reikalingas išmintingas sprendimas

Aplinkos ministerija atidėjo šiandien suplanuotą Angliavandenilių išteklių naudojimo komisijos posėdį, kuriame turėjo būti svarstomas skalūninių dujų žvalgybos Lietuvoje konkurso laimėtojo nustatymas. 

Aplinkos ministras Valentinas Mazuronis kreipėsi į Ministrą Pirmininką Algirdą Butkevičių, prašydamas pareikšti Vyriausybės nuomonę dėl tolimesnių šios komisijos veiksmų. Komisija buvo suformuota ankstesnės Vyriausybės sprendimu. 

V. Mazuronio teigimu, sprendimas atidėti posėdį priimtas atsižvelgus į susiklosčiusią situaciją dėl angliavandenilių išteklių naudojimo galimybių Kudirkos - Kybartų bei Šilutės - Tauragės plotuose. „Norėčiau dar kartą pasakyti tai, ką ne kartą esu sakęs anksčiau: vienoks ar kitoks sprendimas dėl skalūninių dujų negali būti priimtas skubotai. Reikia ne tik sulaukti mokslininkų grupės tyrimo išvadų, tačiau ir atsižvelgti į galimą poveikį aplinkai, įvertinti kitų valstybių patirtį“, - pabrėžia Aplinkos ministerijos vadovas.

Kaip jau buvo skelbta, kitą savaitę V. Mazuronis pats susipažins su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) patirtimi skalūninių dujų gavybos srityje. Lietuvos ambasadoriaus JAV kvietimu ministras lankysis šioje šalyje, kur susitiks su mokslininkais, Kongreso nariais, vyks į skalūninių dujų gavybos vietas. „Tik įvertinę visą surinktą informaciją pateiksime Vyriausybei motyvuotą išvadą dėl skalūninių dujų gavybos perspektyvų Lietuvoje“, - tvirtina ministras V. Mazuronis.

Jis primena, jog Lietuvos pirmininkavimo ES metu, kuomet Vilniuje vyks neformalus ES valstybių aplinkos ministrų susitikimas, planuojama viena iš temų – skalūninių dujų rizikos įvertinimo klausimai. „Mano žiniomis, Europos Komisija savo išvadas dėl aplinkosauginių reikalavimų eksploatuojant skalūnines dujas, turėtų išdėstyti iki šių metų pabaigos“ – sako ministras V. Mazuronis.

Raimonda Karnackaitė
Visuomenės informavimo skyriaus vyriausioji specialistė
LR Aplinkos ministerija
266 3660
r.karnackaite@am.lt

 

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.