Politikas: VAE projektas padės tašką spekuliacijom

2012-10-08

"Vyriausybei teks dar karta ateiti į Seimą su naujos AE projektų. Be projekto, ta spekuliacija apie elektrinės nereikalingumo, ir nenaudiškumo tęsis. Ar techniškai priimtina Europos tinklams ar ne. Be projekto nebus atsakymu, be atsakymu turėsim spekuliacijas. Kai kurios politinės partijos pradeda spekuliuoti prieš rinkimus. Projektas padės tašką spekuliacijom", - mano Darbo partijos lideris Viktoras Uspaskichas.

Jis mano, kad šiandien nėra prasmės kreipti dėmesį į projektus Kaliningrade bei Baltarusijoje. Pirmiausia dėl to, kad statyti ar ne, yra kiekvienos šalies apsisprendimo klausymas, tu šalių ekonomine rizika. Politikas siūlo koncentruotis ties VAE projektų, nes regioniniai partneriai nepasakę taip.

"Kaip tik Darbo partija pasiūlę įtraukti punktą, kad jei regioniniai partneriai ar Japonai atsisako dalyvauti projekte, tai projektas gali žlugti arba reikės ieškoti naujų partnerių (akcininku). Aš jau nekarta sakiau ir premjerui, kad gal būt derėtu atsisakyti dalies savo akcijų (dabar 34%), ir Lenkai daugiau prašę nuo pat pradžių. Suteikti jiems tokia galimybe. Palikti Lietuvai 20%. Manau užtektu. Latvijos ir Estijos atsakymai – yra laiko klausimas. Nors kiek suprantu Latvija ir Estija negauna visu atsakymu iš mūsų Vyriausybės. Po priimtu įstatymu Seime turėtu vykti grandinine reakcija. Sudaryta bendra įmone tarp visu partneriu. Išdalintos akcijos, ir kiekvienas dalyvis turi įnešti lėšas projektavimo darbams pagal turimą akcijų paketo dydį. Jeigu bendrove nebus sukurta visi priimti istatimai bus niekiniai, vien dėl to kad juos reikęs taisyti. Darbo partija tam ir pasiūlę savo pataisa, kad vyriausybė ateitu i Seimą su pilna informacija",- reziumavo politikas.

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendruomenės nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Nuomone buvo išsakyta prieš referendumo paskelbimo.

Daugiau informacijos apie tyrimą:
Emilius Molovskys +79118192036

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.