Lietuvoje didėja mokėjimo kortelių operacijų apyvarta

2012-10-08

Lietuvos bankų asociacijos duomenimis, per pastaruosius metus šalyje išduotomis banko mokėjimo kortelėmis atliekamų operacijų apyvarta išaugo keturiais procentais ir rugpjūčio mėnesį ji siekė 2,86 mlrd. litų.

Šalies gyventojai taip pat pradėjo aktyviau naudotis banko mokėjimo kortelėmis atsikaitydami už pirkinius. Šių metų rugpjūčio mėnesį tokių atsiskaitymų buvo 11 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu prieš metus. Mokėjimo kortelių panaudojimo išsigryninant pinigus bankomatuose apimtys, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų mėnesiu, kito nežymiai, tačiau tokios operacijos vis dar sudaro didžiąją dalį, beveik 75 proc. visų kortelėmis atliekamų operacijų vertės.

"Analizuodami bankų statistinius duomenis, matome akivaizdžių teigiamų poslinkių, kuriuos labiausiai lėmė žymiai stabilesnė įmonių veiklos ekonominė aplinka, ir, kas itin svarbu, besikeičiantis pačių gyventojų požiūris į kortelę kaip atsiskaitymo priemonę. Šalies bankai ne tik investuoja į atsiskaitymo kortelėmis skaitytuvų tinklo plėtrą, bet taip pat ir aktyviai šviečia gyventojus apie technologiškai pažangių mokėjimo priemonių saugumą bei patikimumą. Išlaikant šias tendencijas ateityje galime tikėtis dar aktyvesnio naudojimosi mokėjimo kortelėmis augimo", – sako Lietuvos bankų asociacijos prezidentas Stasys Kropas.

Tačiau Lietuvos bankų asociacijos vadovas taip pat atkreipia dėmesį, kad nors su mokėjimo kortelėmis atliekamų operacijų skaičius ir apyvarta stabiliai auga, "taip pat aiškiai matome, kad rinkoje vis dar cirkuliuoja dideli grynųjų pinigų srautai, daug atsiskaitymų vyksta grynaisiais ir pagal šiuos rodiklius dar gerokai atsiliekame nuo ES šalių vidurkio".

Europos centrinio banko duomenimis, praėjusiais metais vienas ES gyventojas banko kortele vidutiniškai naudojosi 73,9 kartus, Lietuvoje dvigubai mažiau – 33,2 karto.

Iš viso šiuo metu šalyje yra išduota beveik 3,7 milijonai banko mokėjimo kortelių.

Daugiau informacijos:
Stasys Kropas
Lietuvos bankų asociacijos prezidentas
Tel. 8 5 249 66 69
El. p. info@lba.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.