Universiteto prorektorius: nauja sistema turi privalumų, tačiau ji diegiama per anksti

2012-09-19

Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti (LAMA BPO) taryba sukūrė taisykles, o Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius patvirtino su šiuo dokumentu susijusius 2014 m. geriausiųjų eilės sudarymo principus stojant į aukštąsias mokyklas.

Vis dėlto, naujovės sukėlė nemažą ažiotažą. Ypač jomis nepatenkinti moksleiviai, kurie turės laikyti egzaminus pagal naują sistemą. Universitetų atstovai apie pakeitimus taip pat turi savo nuomonę.

„Turbūt didžiausia problema yra ne pati tvarka, o jos skubotas patvirtinimas vasaros pabaigoje. Juk jaunuoliai, kurie stos pagal šią tvarką, jau yra pasirinkę mokomuosius dalykus, todėl, reikėjo skirti daugiau laiko diskusijoms, svarstymams su mokiniais, mokytojais. Šiuos pokyčius reikėjo inicijuoti, tačiau vėlesniam laikotarpiui. O dabar iniciatyva per tokį trumpą laiką keisti sistemą įneša daug neaiškumo moksleiviams", - įsitikinęs Šiaulių universiteto Studijų prorektorius doc. Juozas Pabrėža.

Paklaustas, ar ministerija derino naują priėmimo tvarką su universitetais, J. Pabrėža pažymėjo, kad su LAMA BPO naujoves pradėta svarstyti vos prieš kelis mėn. „Tai tik dar kartą patvirtina, kad nuo 2014 m. įsigaliosiančios naujovės yra per daug skubotos", - sakė universiteto atstovas.

Kitos vertinimo sistemos naujovės, kai iš norinčių studijuoti universitetuose bus reikalaujama atitinkamo užsienio kalbos lygio, ŠU prorektorius nekritikuoja. Nors tokią sistemą gan skeptiškai gali vertinti norintys studijuoti tiksliuosius mokslus, J. Pabrėža sakė, kad tai geras ir reikalingas dalykas. „Reikalaujamas lygis nėra labai aukštas. Net ir tiksliuosius mokslus pasirinkę žmonės, žinodami apie reikalavimą, lygį ko gero pasieks, kai kam gal reikės daugiau pasiruošti, bet tai nėra neįveikiama užduotis, o universitete užsienio kalbų žinios yra reikalingos", - teigia Šiaulių universiteto atstovas.

Kalbėdamas apie pertvarkos entuziastų argumentus, jog nauja tvarka skatins rinktis ne tik socialinius mokslus, J. Pabrėža sakė, kad nepaisant skubotumo, pokyčiai stojantiesiems išties atveria daug platesnį nei dabar studijų programų pasirinkimo spektrą.

„Naujovėmis skatinama stojančiuosius rinktis ne vien socialinius mokslus, pastaraisiais metais sutraukiančius neproporcingai didelę dalį studentų, tačiau ir kitų mokslų studijas", - įsitikinęs prorektorius.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.