Premjeras: visiems dujų tiekėjams ES rinkoje turi galioti vienodos taisyklės

2012-09-14

Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius šiandien vykusioje spaudos konferencijoje pabrėžė, kad dujų tiekėjai Europos Sąjungos (ES) rinkoje turi elgtis pagal skaidrias konkurencingumo taisykles. "Mes remiame Europos Komisijos (EK) pastangas pasiekti tai, kad visi svarbiausi dujų tiekėjai, taip pat ir "Gazprom", ES rinkoje elgtųsi pagal vienodas ir skaidrias konkurencingumo taisykles", – teigė premjeras.

Spaudos konferencijoje dalyvavęs ES energetikos komisaras Giuntheris Oettingeris taip pat pabrėžė, kad dujų kainos turi būti vienodos visose ES šalyse, o Rusijos dujų tiekėjai turi priimti Europos konkurencijos taisykles. "Svarbiausia sąžiningos sąlygos. Turėtume vengti skirtingų dujų kainų. Dujos yra dujos, tačiau jų kaina Berlyne ar Paryžiuje yra daug mažesnė nei Vilniuje", – kalbėjo ES energetikos komisaras.

Ministras Pirmininkas A. Kubilius taip pat pažymėjo, jog pats svarbiausias Vyriausybės rūpestis – pasiekti tai, kad derantis dėl dujų tiekimo, Lietuva turėtų panašias galimybes ir sąlygas, kokias turi kitos ES valstybės, neturinčios visiškos priklausomybės nuo "Gazprom" dujų. "Tikiu, kad ir toliau tęsiant bendrus darbus, mes pasieksime vieno iš svarbiausių Baltijos regionui tikslų – paversime energetinę nepriklausomybę tikra realybe, kuri pirmiausia suteiks visiems energetikos vartotojams tokias pat europietiškas galimybes, kokias turi ir visi Europos energetikos paslaugų vartotojai" , – sakė Ministras Pirmininkas. Premjeras taip pat padėkojo ES energetikos komisarui ir EK už pasiekimus kuriant bendrą Europos energetikos strategiją bei pabrėžė, jog Lietuvai labai svarbi EK parama Visagino atominės elektrinės projektui, leisiančiam tapti bendrų ES energetinių sistemų dalimi.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba
Tel.: 8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.