Rusijos vicepremjeras pasveikino Avia Solutions Group pradėjus projektą Uljanovske

2012-08-28

"Avia Solutions Group" dukterinė įmonė "FL Technics Ulyanovsk", teikianti orlaivių techninės priežiūros ir remonto paslaugas, simboliniu kapsulės įleidimu pradeda naujojo lėktuvų techninio aptarnavimo centro Uljanovske (Rusija) statybos darbus. "FL Technics Ulyanovsk" tapo pirmąja kompanija, vykdančia veiklą naujai įkurtoje laisvojoje ekonomikos zonoje (LEZ), esančioje "Ulyanovsk-Vostochny" oro uosto teritorijoje.
Tarptautinio oro transporto forumo (IATF 2012) metu vykusioje oficialioje ceremonijoje sutartį dėl veiklos Uljanovsko laisvoje ekonominėje zonoje pradžios pasirašė "Avia Solutions Group" Valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis ir Uljanovsko srities gubernatorius Sergejus Morozovas. Sutarties pasirašymo ceremonijoje taip pat dalyvavo Rusijos Federacijos Prezidento V. Putino patarėjas Igoris Levitinas, Rusijos Federacijos Transporto ministras Maksimas Sokolovas, Rusijos Federacijos Prezidento įgaliotas atstovas Pavolgio Federalinėje apygardoje Michailas Babičas, Rusijos Federacijos Vyriausybės viceministras Dmitrijus Rogozinas. Po pasirašytos sutarties į pradedamo statyti naujo lėktuvų techninio aptarnavimo centro numatytą vietą du parašiutininkai įleido vadinamąją laiko kapsulę ateities kartoms.
"FL Technics Ulyanovsk" projekte numatyti dviejų orlaivių techninio aptarnavimo angarų statybos darbai. Abiejuose po 8000 kvadratinių metrų ploto užimančiuose angaruose kompanija teiks techninio aptarnavimo bei remonto paslaugas siaurojo ir plataus korpuso lėktuvams, tokiems kaip Airbus 320, Boeing 737 Classic, Boeing 737NG, Boeing 777, Boeing 787, Bombardier CRJ 200, Sukhoi Superjet 100, Boeing 747 bei kitus orlaivius.
Naujojo centro, kuriam planuojama skirti 22 milijonus JAV dolerių, pašonėje bus įrengta net 3000 kvadratinių metrų ploto orlaivių parkavimo aikštelė. Planuojama, kad "FL Technics Ulyanovsk" techninio aptarnavimo bazėje dirbs iki 500 aukštos kvalifikacijos specialistų, o pirmasis angaras duris klientams turėtų atverti jau 2015-aisiais metais.
Naujojoje "FL Technics Ulyanovsk" orlaivių aptarnavimo bazėje bus teikiamos įvairios lėktuvų techninės priežiūros bei remonto paslaugos, tokios kaip A, B, C, D patikrinimai, variklių bei lėktuvų važiuoklės keitimo darbai, avionikos ir korpuso modifikacijos, skristų valandų patikros, struktūrinė ir atskirų detalių priežiūra bei vidaus interjero sprendimai.
"Šiuo metu daugiau nei pusė ne Rusijoje pagamintų orlaivių, eksploatuojamų šioje valstybėje, yra aptarnaujami už šalies ribų. Mūsų kompanija skirtingai nuo daugelio vakarų kompanijų neturi angarų plotų pertekliaus ir neužpildytų gamybinių pajėgumų. Klientai mumis pasitiki, esame labai diversifikuoti ir investuojame tik gerai paskaičiavę, todėl atsiradus aviacijos paslaugų poreikiui, mums nekyla problemų statyti angarus bet kurioje kitoje šalyje. Tai jau trečiasis mūsų statomas angaras per septynerius metus. Vadovaujamės paprastu principu - būti arčiau kliento. Rusija yra viena iš šalių, kurioje aviacijos poreikis mūsų teikiamoms paslaugoms yra pakankamas, o pati rinka su lėktuvų parku vis dar auga. Tokie šiandieninės mūsų plėtros faktai. Tačiau jau šiandien žiūrėdami į 3-5 metų perspektyvą, manome, kad jau 2018-2019 metais gerokai didesnę pajamų dalį nei iš centrinės ir Rytų Europos bei NVS šalių rinkos mūsų grupė gaus iš Azijos-Ramiojo vandenyno regiono. Jau šiandien mūsų Kvala Lumpūro atstovybė bendradarbiauja su Indonezijos, Filipinų, Vietnamo, Tailando aviakompanijomis", - teigė "Avia Solutions Group" valdybos pirmininkas Gediminas Žiemelis.
Pasak G.Žiemelio, naujasis centras turėtų sulaukti ypatingo dėmesio iš Rusijos, Baltarusijos, Kazachstano ir kitų NVS valstybių teritorijose veikiančių aviacijos bendrovių.
"FL Technics Ulyanovsk" kompanijai teisė oficialiai įsikurti bei veikti Uljanovsko oro uosto teritorijoje esančioje laisvojoje ekonominėje zonoje buvo suteikta 2011-aisiais metais. Uljanovsko LEZ veikiančioms įmonėms suteikiamos turto, žemės, transporto bei pajamų mokesčių lengvatos, joms taip pat nereikia mokėti su žaliavų, detalių, statybinių ir kt. medžiagų importu susijusių rinkliavų. Visos mokestinės lengvatos yra teikiamos nuo 5 iki 10 metų laikotarpiui.
2013-aisiais kompanija planuoja pradėti 8000 kvadratinių metrų ploto FL Technics angaro statybas tarptautiniame Kauno oro uoste. Naujajame centre bus teikiamos įvairios orlaivių techninės priežiūros bei remonto paslaugos siauro ir plataus korpuso lėktuvams (tame tarpe ir Boeing 747) bei orlaivių detalių ir komponentų priežiūros sprendimai.
Apie "Avia Solutions Group"
"Avia Solutions Group" - Varšuvos vertybinių popierių biržoje (WSE) listinguojama aviacijos verslo įmonių grupė, pasauliniu mastu teikianti kompleksinius aviacijos paslaugų sprendimus. Turinti daugiau nei 20 dukterinių kompanijų bei savo veiklą vykdanti Europos, NVS šalių ir Azijos - Ramiojo vandenyno regionuose, Avia Solutions Group  siūlo lėktuvų techninės priežiūros ir remonto, pilotų ir orlaivius aptarnaujančio personalo mokymo, įgulų formavimo ir nuomos, užsakomųjų skrydžių vykdymo, keleivių ir antžeminio orlaivių aptarnavimo bei aviacinių degalų tiekimo ir kitas paslaugas.  Aviacijos verslo įmonių grupė turi atstovybes Lietuvoje, Lenkijoje, Rusijoje, Italijoje, Malaizijoje bei Jungtinėje Karalystėje. Daugiau informacijos apie "Avia Solutions Group" galite rasti interneto svetainėje www.aviasg.com.

Apie "FL Technics":
"FL Technics" - kompanija, pasauliniu mastu teikianti kompleksines orlaivių techninės priežiūros ir remonto paslaugas. "FL Technics" savo klientams siūlo ilgametę aviacijos patirtį ir individualiai kiekvienam klientui pritaikytus sprendimus: bazinę ir linijinę įvairių orlaivių tipų techninės priežiūros, variklių valdymo, inžinerinio palaikymo ir techninės priežiūros planavimo, orlaivių važiuoklės remonto, orlaivių atsarginių dalių ir komponentų, logistikos bei techninio mokymo paslaugas ir konsultacijas. Techninės priežiūros sprendimai yra įgyvendinami pagrindinėse bazėse Lietuvoje bei Ukrainoje ir 32 linijinės (operatyviosios) techninės priežiūros stotyse, veikiančiose Europos, NVS bei Azijos-Ramiojo vandenyno regionuose.

"FL Technics" savo veiklą vykdo remdamasi tarptautiniais sertifikatais (EASA Part 145, Part M, Part 147, Part 21) ir kitų valstybių civilinės aviacijos administracijų reikalavimais (Bermudų, Rusijos Federacijos, kt.). "FL Technics" priklauso aviacijos verslo įmonių grupei "Avia Solutions Group". Daugiau informacijos apie "FL Technics" galite rasti interneto svetainėje www.fltechnics.com.

Kontaktai informacijai:
Ernesta Karalienė
Communications Manager
Avia Solutions Group
Mob. +370 616 25348
ernesta.karaliene@aviasg.com

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.