Lietuvos politikas: Latvija ir Estija nesupranta, kad mes planuojam statyti pavojinga Atominė elektrinę

2012-07-30

"Pirmiausiai atsisakys Latvija, po to iš karto Estija, aišku Lietuviai turės paskelbti kad stabdo projektą, nes nebus su kuo vykdyti. Dėl to ir atidėtas sutarties patvirtinimas tarp Hitachi ir Lietuvos. Matyt Hitachi nori visų trijų valstybių sprendimo", - taip Visagino AE projekto perspektyvas mato Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis

"Bet kadangi projektas yra ekonomiškai nepagrįstas, o ekologine prasme išaiškinus žmonėms kad tai yra Fukusimos reaktorius, kad tai yra tas pats statytojas ir visa kita, tai nuomonė kardinaliai pasikeičia. Latvijoje ir Estijoje tai nėra darytą, iš tikro Latvijos ir Estijos visuomenė neparuošta tam klausimu. Ten jau problemos politikų lygyje, su Latviais ir Estais mes jau politiškai nesusišnekam", - pridūrė jis.

Politiko žodžiais jeigu pranešti šią informaciją kartu su turimą Lietuvoje iki Latvių ir Estų, jokių diskusijų apie Latvijos ir Estijos dalyvavimą nebūtų. "Jie dar nesupranta, kad mes norime pastatyti nesaugią atominę elektrinę. Manau viskas paaiškės ir sugrius per pusantrų metų. Per tą laiką gaila išleistų pinigų",- pažymėjo Ramūnas Karbauskis

"Konsultantų daug ir sumos skaičiuosis šimtais milijonų. Tuo pat metų, kalbant apie mokyklų optimizavimą, kai kuriuose rajonuose uždarinėjamos mokyklos kurioms trūksta keliasdešimt tūkstančių litų. Tai yra kaina kuria mes sumokėsim per pusantrų metų.Aš netikiu, kad projektas bus įgyvendintas iki galo. Dar yra vienas labai svarbus argumentas. Dar nors vienas toks incidentas pasaulyje, ir ES priims sprendimą nebeleisti statyti atominių elektrinių. Tokių atvejų kokioje bebūtų stadijoje, projektas bus sustabdytas. Kaip buvo su Ignalinos AES, kuri atitiko visus saugumo standartus, uždarė politinių sprendimų. Tai argumentai. Ir mes klausiame, ką Jūs prieš tai atsakysite. Mes galime išleisti 15 milijardų, o po to išgirsti "prašome uždaryti", nes atominės technologijos yra nesaugios. Ta visi ir supranta, kol yra žmogus atominė negali būti saugi", baigdamas mintį teigė politikas.

Nekomercinė partnerystė RBMC atlieka atominės energetikos perspektyvų Baltijos jūros regione tyrimą. Viena iš tyrimo dalių susijusi su Lietuvos politikų, energetikų, ekonomistų ir verslo bendruomenės nuomonių rinkimu ir nagrinėjimu.

Daugiau informacijos apie tyrimą:

Emilius Molovskys +79118192036

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.