"Barduva" plačiai veria vartus į pasaulio rinkas

2012-07-19

Rinkos lyderė UAB "Barduva" ir VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) šią savaitę pasirašė net dvi projektų eksportui skatinti administravimo ir finansavimo sutartis. Projektų tikslus pasiekti padės 424 128 Lt parama iš Europos regioninės plėtros fondo.

Vidutiniškai aukštų technologijų įmonė Lietuvoje UAB "Barduva" planuoja dalyvauti septyniose tarptautinėse parodose. Angaro vartus įmonė pateiks Rusijos, Vokietijos, Ispanijos ir JAV rinkoms, o diržinius ir naujausius gaminius – sraigtinius keltuvus pristatys Rusijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje.

Perspektyvi, šiuolaikiška įmonė sėkmingai konkuruoja su švedų gamintojais ir planuoja gauti tris sertifikatus trims įmonėje gaminamiems angaro vartų tipams ir du sertifikatus sraigtiniams bei diržiniams keltuvams. Taip atsiras galimybė eksportui į Europos Sąjungos šalis ir Rusijos Federaciją.

Pasak bendrovės direktoriaus Arvydo Bartašio, įmonė veikia nuo 1996 m., tačiau tik pastarieji treji metai tapo "itin įdomūs ir susiję su sparčiu jos augimu".

Anksčiau gaminusi tik pakeliamuosius vartus Lietuvos rinkai ir sunkmečio laikotarpiu išgyvenusi ryškų produkcijos apimčių kritimą (net iki 80 proc., kai per dieną vietoj anksčiau konstruotų 17–18 vartų tepagamindavo vos 2–3 vartus), "Barduva" sukūrė naują produktą – sraigtinį keltuvą ir tapo viena didžiausių pakeliamųjų garažo vartų bei rampų įrangos gamintojų Lietuvoje.

"Planavome ieškoti naujų rinkų Europoje, tačiau Europos Sąjungos parama padės šių tikslų pasiekti kur kas greičiau ir lengviau. Taigi mes esame puikus pavyzdys, kaip Europos Sąjungos parama padeda įmonei pakilti ir išaugti. Žinoma, sėkmę lemia ir aukštos kokybės mūsų produktai", – neslėpė džiaugsmo Arvydas Bartašis.

"Barduvos" keltuvuose kvalifikuotų ir prityrusių specialistų pagaminta ir sumontuota per 400 detalių. Čia, pasak Arvydo Bartašio, negalima niekur skubėti, nes darbas yra preciziškas, juvelyrinis, todėl ir galutinis rezultatas -- išskirtinis.

"Sraigtinis keltuvas yra puikus gaminys, nes jame dera išskirtinis dizainas ir funkcionalumas, o jo kainos ir kokybės santykis – idealus", – neslėpė pasididžiavimo įmonės direktorius.

Šiuo metu daugiausia produktų įmonė eksportuoja į Angliją, Airiją, Saudo Arabiją, Jungtinius Arabų Emiratus, o ateityje tikisi užmegzti partnerystę su kitų Artimųjų Rytų šalių, Australijos, Pietų Amerikos (Čilės, Peru) ir Šiaurės Amerikos gamintojais.

"Smagu, kai įmonė, keletą metų iš eilės dalyvaujanti parodose, vėl sulaukia pirmųjų savo klientų dėmesio: jie sugrįžta jau įvertinę įmonės gaminamos produkcijos kokybės bei kainos santykį. Priemonė "Naujos galimybės" "Barduvai" padės dar intensyviau plėtoti sėkmingą verslą,"– teigė LVPA Verslo projektų valdymo skyriaus projektų vadovas Eimantas Sinkevičius.

Numatoma, kad iki 2016 m., per trejus metus po projekto užbaigimo, lyginant su 2011 m., įmonės apyvarta išaugs 19 proc., o eksportas - 72 proc.

Aistė Skirmantienė
Komunikacijos skyriaus viešųjų ryšių specialistė
VšĮ Lietuvos verslo paramos agentūra
Tel.: (85) 268 7403
a.skirmantiene@lvpa.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.