LiJOT: Seimas sudarė dar vieną galimybę remti jaunimą

2012-06-21

Trečiadienį Seimas priėmė Labdaros ir paramos fondų įstatymo pataisas, kuriomis reglamentuotas labdaros ir paramos fondo neliečiamojo kapitalo valdymas. "Tai džiugus bene dviejų metų tęstinio darbo siekiant sudaryti alternatyvią finansavimo galimybę jaunimo organizacijoms rezultatas", – džiaugėsi Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos (LiJOT) prezidentė Loreta Senkutė.

Labdaros ir paramos fondų įstatyme neliečiamasis kapitalas apibrėžiamas kaip "fondo valdomos jam perduotos ir nuo jo kito turto neribotam laikui atskirtos lėšos, iš kurių investavimo gautas pajamas fondas naudoja savo įstatuose ir kitiems įstatyme nustatytiems visuomenei naudingiems veiklos tikslams įgyvendinti". "Kitaip tariant, fiziniai ar juridiniai asmenys nuo šiol gali formuoti neliečiamojo kapitalo fondą, kuris būtų investuojamas ir tik iš investavimo gautos pajamos naudojamos paramai", – komentavo L.Senkutė.

Iki šiol jaunimo organizacijų projektai galėjo būti finansuojami tik dviem keliais: iš valstybinių programų arba privataus sektoriaus. Susidaro užburtas ratas, nes jaunimo organizacijos dažnai neturi galimybių pretenduoti į stambesnių programų lėšas, nes mažesnės organizacijos dažnai neatitinka visų keliamų reikalavimų tokių projektų administravimui. O pasiekti aukštą kartelę trūkstą lėšų.

Ši situacija tampa itin opi esant sunkioms ekonominėms sąlygoms, kai valstybė ir privatus sektorius lėšas, skirtas finansuoti jaunimo projektus, ženkliai sumažina arba finansavimą iš viso nutraukia. "Su tokia situacija daugelis jaunimo organizacijų kaip tik ir buvo susidūrusios ekonominio sunkmečio metu. Dėl to LiJOT pradėjo kelti klausimus ir siūlyti neliečiamojo kapitalo formavimo modelį, kaip galimybę sukurti alternatyvų nevyriausybinių organizacijų sektoriaus finansavimo mechanizmą", – sakė. L.Senkutė.

Iš kitos pusės, neliečiamojo kapitalo fondų reglamentavimas naudingas ir verslo sektoriui, kuris nori remti jaunimo projektus. Suformavus neliečiamojo kapitalo fondą taps paprasčiau organizuoti paramą, nes prašymus remti projektus būtų galima nukreipti į šiam tikslui sukurtą fondą.

Be neliečiamojo kapitalo fondų reglamentavimo, Seime priimti šio įstatymo pakeitimai, kuriais tikslinami labdaros ir paramos fondų steigimas, valdymas, veikla, pertvarkymo, pabaigos (reorganizavimo ir likvidavimo) ypatumai.

Lietuvos jaunimo organziacijų taryba (LiJOT) – 1992 įkurta ir šiemet 20-ies veiklos metų jubiliejų švenčianti didžiausia nevyriausybinė jaunimo organizacija Lietuvoje. Tai skėtinė organizacija, šiuo metu vienijanti 64 nacionalines jaunimo organizacijas ir regionines jaunimo organizacijų sąjungas, o tai yra daugiau nei 200 000 jaunų žmonių.

Aurimas Bružas
Lietuvos jaunimo organizacijų taryba (LiJOT)
Tel. (8 5) 279 1014
informacija@lijot.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.