Savivaldybė prieš hipnozes šilumos kare ginasi česnakais

2012-04-06

Ant Ukmergės rajono savivaldybės kabo česnakų pynė - taip juokais tikimasi apsisaugoti nuo privatininkams "Miesto energijai" dirbančio hipnozės specialisto veiksmų.

Vytauto Šulco bendrovė "Public Partnership Relations" šią savaitę viename didžiausių šalies dienraščių paskelbė apie savo atliktą tyrimą "Ukmergės verslininkai prabilo apie korupciją", kuriame apklausus 30 žmonių teigiama, kad verslo atstovai itin nepalankiai vertina korupcijos lygį savivaldybėje. Interpretuojant apklausos rezultatus taip pat sakoma, kad "Ukmergės verslininkai yra jautrūs ir nepatiklūs juos supančiai aplinkai, kad kai kurie jų bijo valdininkų susidorojimo". Deja, nei klausimų, nei apklausos užsakovo dienraštyje nėra skelbiama.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Algirdas Kopūstas pasakoja, kad česnakus pakabinti mintis kilo po to, kai savivaldybė gavo įrodymų, jog "Miesto energija" kovoje su savivaldybe pasitelkė Vytauto Šulco atstovaujamą bendrovę "Public Partnership Relations". Internete V. Šulcas save pristato kaip hipnozės ir neurolingvistinio programavimo (NLP) ekspertą. NLP - hipnozės rūšis, kuri pasaulyje išpopuliarėjo, nes leidžia išmokti daryti įtaką sau ir ypatingai kitiems, sukeliant pokyčius žmonių mąstyme. Teigiama, kad V. Šulcas NLP srityje savo įgūdžius tobulina nuo 1998 metų.

"Vytautas Šulcas, kurio atstovaujama bendrovė "Public Partnership Relations" atliko tyrimą, "Miesto energijai" teikia viešųjų ryšių paslaugas. Visa ši apklausa ir jos publikavimas - akivaizdus juodųjų technologijų pavyzdys. Niekaip kitaip nei kad juodosiomis technologijomis nepavadinsi to, kad "Miesto energiją" atstovaujantis viešųjų ryšių specialistas pats atlieka verslininkų apklausą, o vėliau komentuoja ir interpretuoja savivaldybės reputaciją gadinančius apklausos duomenis", - teigia A. Kopūstas. Jis atkreipia dėmesį, kad V. Šulcas ne kartą pastebėtas bendraujantis su "Miesto energijos" vadovu, be to - žiniasklaidoje galima rasti jo rengtų "Miesto energiją" palaikančių ir savivaldybę kritikuojančių straipsnių, jis yra prisipažinęs, kad privatininkui yra rengęs tekstus.

"Balandžio 1-oji jau praėjo, tačiau į tokias "Miesto energijos" ir hipnozės specialisto nesąmones galime reaguoti tik nesąmonėmis. Taigi, nuo burtų bandysime apsiginti česnakais", - teigia A. Kopūstas.

Meras atkreipia dėmesį, kad ateinantį trečiadienį (04.11) Lietuvos Aukščiausias Teismas rašytine tvarka nagrinės svarbiausią kovoje dėl šilumos ūkio klausimą - ar sutartį savivaldybė su privačiu šilumos operatoriumi "Miesto energija" nutraukė teisėtai. "Nesinorėtų tuo tikėti, bet peršasi išvada, kad visa ši apklausa, skirta apjuodinti savivaldybę ir paveikti teismo sprendimą. Taip pat žiniasklaidoje įtartinai atrodė vienos gyventojos sąskaitų už šildymą analizė, joje buvo pateikta kaltinimų neva savivaldybė apie mažas šildymo kainas tik šneka. Keista, tačiau joje nebuvo paminėta daug situaciją paaiškinančių faktų, pateikta tik ta informacija, kuri nepalanki savivaldybei. Ir anksčiau prieš svarbesnius teismų posėdžius buvo stengiamasi parodyti, kad savivaldybė šilumos ūkį valdo neefektyviai, taip pat sukompromituoti savivaldybės atstovus. Visgi teismai ne kartą konstatavo, kad savivaldybė gina viešąjį interesą", - teigia A. Kopūstas.

A. Kopūstas džiaugiasi, kad savivaldybei perėmus šilumos ūkį, gyventojai per dvejus metus galėjo sutaupyti apie 6 mln. litų. "Nors dujų kaina ženkliai išaugo, gyventojai nejuto tokios naštos, kokią būtų jutę, jeigu šilumą vis dar tiektų privati bendrovė. Šiuo metu Ukmergėje šilumos kaina panaši kaip Vilniuje, nors sostinėje šilumos ūkis ženkliai didesnis, taigi jį be abejonės galima valdyti efektyviau", - teigia A. Kopūstas.

Daugiau informacijos teirautis:

Rimas Jurgilaitis, Ukmergės rajono savivaldybės Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas, tel. 8656 53116.

 

 

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.