„Snoro“ kreditoriai pasiekė nedidelę, tačiau svarbią pergalę teisme

2012-03-28

Vilniaus apygardos teismas iš dalies patenkino bankrutuojančio banko „Snoras“ kreditoriaus AB „Rokiškio sūris“ prašymą dėl kreditorių sąrašo išskyrimo ir nepatvirtino banko kreditorių eilės. Tai reiškia, kad teismas atsižvelgė į „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos bei atskirų kreditorių ne kartą keltą kreditorių lygiateisiškumo problemą ir sprendimą priims tik gavęs Lietuvos Respublikos Konstitucinio Teismo sprendimą. Kol kas VĮ „Indėlių draudimo fondas“, Valstybinės mokesčių inspekcijos, „Sodros“, Finansų ministerijos ir analogiškų Latvijos Respublikos institucijų kreditoriniai reikalavimai patvirtinami, tačiau jiems nesuteikiami jokie prioritetai kreditorių reikalavimų tenkinimo eilėje.

„Mes ne kartą akcentavome, kad egzistuojanti kreditorių eilės sudarymo tvarka pažeidžia dalies kreditorių interesus, nes valstybės institucijos yra lygesnės už kitus. Vadinasi, panašaus į „Snoro“ bankroto atvejais, tik valstybė ir pretenduoja atgauti savo dalį pardavus dar likusius aktyvus. Teismo sprendimas įžiebia viltį, kad situacija gali pasikeisti. To mes ir siekiame“, – sakė „Snoro“ indėlininkų ir kreditorių asociacijos vadovas Danas Arlauskas.

Konstitucinis Teismas šių metų kovo 5 dieną priėmė nagrinėti grupės Seimo narių prašymą ištirti su bankroto tvarka susijusių įstatymų atitikimą Lietuvos Respublikos Konstitucijai. Pagal galiojančią tvarką VĮ „Indėlių draudimo fondo“ kreditoriniai reikalavimai tvirtinami antroje kreditorių eilėje, kitų minėtų valstybės institucijų – trečioje. Kitų kreditorių, priklausomai nuo kredito rūšies, reikalavimai tvirtinami 4, 5 ir 6 eilėse, o banko akcininkų, administracijos, tarybos ir valdybos narių – septintoje eilėje.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.