"Palangos stintos" šventėje - rekordinis svečių antplūdis

2012-02-19

"Įsivaizduok - o Kinijoje tiek žmonių būna kiekvieną dieną", - taip sausakimšoje Palangos J. Basanavičiaus gatvėje šiandien kalbėjo kurorto svečiai, atvykę į jau devintą kartą rengiamą žiemos šventę "Palangos stinta".
Šviežios agurkais kvepiančios žuvies bei žvejiškų atrakcijų išsiilgę pramogautojai į Palangą plūsti pradėjo dar penktadienį, o vietas viešbučiuose rezervuoti pradėjo iškart po Naujųjų metų renginių. Šiandien įvažiuoti į Palangą buvo sudėtinga dar neprasidėjus šventei - automobilių eilės nusidriekė iki kurorto likus ne vienam kilometrui, tad vairuotojai bei jų keleiviai, susigundę Palangos siūlomomis žiemiškomis pramogomis bei agurkais kvepiančia stinta, buvo priversti gerokai apsišarvuoti kantrybe.
Lyg vasarą svečių pilname kurorte sulaukta ir nemažai itin garbingų svečių: aplinkos viceministro A. Spruogio, Seimo narių J. Razmos, V.Bacevičiaus, Ministro Pirmininko patarėjo J. Survilos, vidaus reikalų ministro R. Palaičio ir kitų. Į "Palangos stintos" šventę atvyko ir užsienio svečių - švedų, rusų delegacijos, tarp kurių yra Švedijos konsulas Joacim Bernhardsson, Svetlogorsko miesto meras Igoris Partulejevas, Černiachovsko meras Andrejus Naumovas, Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Vladimiras Čchikvadze, generalinis konsulas Klaipėdoje Anatolijus Krotkovas, generalinis konsulas Kaliningrade Vaclovas Stankevičius ir kiti.
Pirmieji agurkais kvepiančios žuvies gerbėjai šventę pradėjo jau 8 val. ryto - ant jūros tilto į tradicines stintų meškeriojimo varžybas rinkosi žūklės mėgėjai. Ir nors stinta šiandien nekibo, varžybų organizatoriai ir svečiai neprarado geros nuotaikos. "Užpernai per analogiškas varžybas buvo pagauta vos viena žuvis - plekšnė, šįkart sekėsi keturis kartus geriau", - juokėsi vienas iš stintų meškeriojimo varžybų organizatorių bei rėmėjų Saulius Bagdonas.
Keletą valandų žvejojusios 11 komandų tegalėjo pasigirti kukliu laimikiu - sugautos vos 4 plekšnės, kurių svoris svyravo nuo 56 iki 156 gramų. Didžiausią žuvį sugavo palangiškis, komandos "Medvalakio uotai" narys Rimgaudas Juozapavičius.
Vidurdienį šventė persikėlė į J. Basanavičiaus gatvę, kur visų laukė agurkais kvepianti žuvis, tradicinės magaryčios žvejams ir svečiams, žvejiškos melodijos bei gardžiai kvepianti stinta. Tiesa, norintieji paragauti pagrindinio šventės atributo, turėjo gerokai pamindžikuoti netrumpose eilėse. Tai nestebino, nes sulaukusi ypatingai gausaus svečių skaičiaus, Palanga sunkiai besutalpino kurorto svečius ne tik J. Basanavičiaus gatvėje - rasti vietos pasistatyti automobilį ar apsistoti savaitgaliui šiandien buvo ypatingai sudėtinga. "Atsiprašau dėl sukeltų nepatogumų. Tikiuosi, atleisite", - juokavo kurorto meras Šarūnas Vaitkus.
Išskirtinį šios sezoninės, agurkais kvepiančios stintos skonį įvertino net išrankiausi "Palangos stintos" svečiai, nes šventėje siūlomas nemenkas patiekalų pasirinkimas. Pramogautojai galėjo pasimėgauti įvairiais būdais paruošta "sezonine" žuvimi - kepta, rūkyta, vytinta, marinuota ar kitokia. J. Basanavičiaus gatvėje veikė 17 lauko kavinių, šviežios žuvies įsigyti galima 11 lauko prekybos vietų, Palangos svečiams pasiūlyta unikali galimybė - žuvies lauktuvėms įsigyti tiesiai ir žvejų.
Pirmą kartą šventės istorijoje startavo Stintų grilio čempionatas, kurio metu Jūratės ir Kastyčio skvere įsikūrusios komandos rungėsi, kas išvirs gardžiausią stintienę bei skaniausiai paruoš žuvį. Galimybė paragauti patiekalus bei pareikšti savo nuomonę suteikta ir žiūrovams.
Skvere pasklidus ką tik išvirtos stintienės aromatui, svečiams pasiūlyta ir dar viena nauja atrakcija - iškilmingos ceremonijos metu Stintų ordino regalijos įteiktos per šešiasdešimčiai labiausiai šiai šventei nusipelniusių palangiškių ir svečių. Taip pagerbti žmonės, labiausiai prisidėję kuriant, organizuojant bei populiarinant šventę "Palangos stinta": buvę kurorto merai Pranas Žeimys, Remigijus Alvydas Kirstukas, Vytautas Stalmokas, Palangos turizmo informacijos centro direktorė Alla Valužienė, kurorto verslininkai, kultūros darbuotojai bei kiti.
Ordino, kurio magistru paskelbtas šios jau devintą kartą rengiamos šventės sumanytojas, verslininkas Klaidas Pakutinskas, maršalu - Stintų ordino steigimo idėjos autorius, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos prezidentas Gintaras Sičiūnas, kancleriu - vienas iš pagrindinių šventės organizatorių, kurorto Kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Nerijus Stasiulis, veikla taps tęstine ir sudėtine visų ateities švenčių dalimi. Stintų ordino riteriu savaitės viduryje inauguruotas ir Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus.
Visą dieną J. Basanavičiaus gatvėje buvo galima ne tik paragauti įvairiais būdais paruoštos stintos, bet ir sudalyvauti inkaro kilnojimo rungtyje. Pirmieji savo jėgas scenoje išbandė Černiachovsko meras A. Naumovas bei Svetlogorsko vadovas I. Partulejevas. Pastarasis, maždaug kilogramą sveriantį inkarą viena ranka išlaikęs 43,15 sekundės, nurungė savo kolegą. Vėliau merus scenoje keitė dailiosios lyties atstovės, kurios laikė pusės kilogramo svorio inkarą. Tarp damų laimėjo vilnietė Agniežka (1 min. 32,8 sekundės), iš vyrų stipriausias buvo palangiškis Dainius (1 min. 5,3 sekundės).
O 15 val. prie jūros tilto smalsuolių dėmesį patraukė ne mažiau įdomus reginys - tradicinės sveikuolių maudynės ledinėje jūroje. Šalto vandens nepabūgusių "ruonių" patogumui pajūryje sukurtas didelis laužas, vadinamieji ruoniai galėjo sušilti skanaudami karštą arbatą.
Kitąmet "Palangos stintoje" tikimasi sulaukti dar daugiau svečių, nes šventė bus jubiliejinė - vyks jau dešimtą kartą.

Jurgita Vanagė
Palangos miesto savivaldybės mero patarėja
Vytauto g. 73, LT-00134 Palanga
tel. (8 460) 41 405
Faksas (8 460) 40 216
El. paštas jurgita.vanage@palanga.lt
Internetinė svetainė www.palanga.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.