Banko kortele atsiskaitoma ir už rytinę kavą

2012-01-31

Nors Lietuvoje dar yra vietų, kuriose ribojami nedideli atsiskaitymai banko kortelėmis, vis daugėja organizacijų, leidžiančių klientams kortele apmokėti ir sumas iki 5 ar 10 litų. Didėjantį gyventojų poreikį mokėti kortele už smulkius pirkinius rodo ir „Swedbank" užsakymu „Spinter tyrimai" atliktas tyrimas. Jo duomenimis, net 45 proc. Lietuvos gyventojų yra svarbi galimybė kortele apmokėti sumas nuo 1 iki 9 litų. Už tokius pirkinius dažniau pageidavo atsiskaityti jaunesnio bei vyresnio amžiaus respondentai.

„Swedbank" Finansavimo ir lėšų valdymo departamento direktorius Dainius Vilčinskas sako, kad daugelis mažojo verslo atstovų baiminasi, jog elektroninių kortelių skaitytuvų aptarnavimo kaštai ypač priimant atsiskaitymus mažomis sumomis žymiai padidins verslo išlaidas. Tačiau vis tobulėjančios šiuolaikinės technologijos ir atpigusios ryšio paslaugos dabar sudaro galimybę ir mažesniam verslui prisitaikyti prie savo klientų poreikių.

„Anksčiau dauguma mokėjimo kortelių skaitytuvų ryšiui su banko sistemomis naudojo telefono liniją, todėl kiekvienas atsiskaitymas kortele prekybininkui reiškė ne tik mokestį bankui, bet ir mokestį ryšio tiekėjui už kiekvieną ryšio sesiją, tai yra, kiekvieną atsiskaitymą kortele. Smulkių sumų atsiskaitymo atveju mokesčiai už ryšio paslaugas sudarė didžiausią išlaidų dalį už mokėjimą. Šiuo metu situacija yra visiškai pasikeitusi - interneto ryšys tapo lengvai prieinamas, o jo kaina reikšmingai sumažėjo. Vis daugiau prekybininkų, kurie naudojasi kortelių skaitytuvais, juos jungia prie jau naudojamo fiksuoto arba mobilaus interneto ryšio ir taip gali išvengti papildomų kaštų už kiekvieną mokėjimo operaciją kortele", - mokėjimo kortele paslaugą detalizuoja Dainius Vilčinskas.

Anot jo, daugėja įmonių, kurios įsivertina paslaugos kuriamą vertę ir net už mažiausiai kainuojančias prekes siūlo atsiskaityti mokėjimo kortelėmis.

„R-Kiosk" ir „Lietuvos spaudos" kioskai yra vienas iš pavyzdžių, kai klientai moka banko kortelėmis net ir minimalias sumas. Pastebimai daugėja atsiskaitymų smulkiomis sumomis ir įprastuose atsiskaitymo vietose - kasdieninių, maisto prekių parduotuvėse", - sako „Swedbank" Finansavimo ir lėšų valdymo departamento direktorius.

Patogiųjų parduotuvių (angl. convenience store) tinklo „R-Kiosk" ir „Lietuvos spauda" atstovai pabrėžia, kad sudaryti galimybę klientams atsiskaityti už smulkius pirkinius yra būtinybė. Elektroninių kortelių skaitytuvai „R-Kiosk" ir „Lietuvos spauda" prekybos vietas pasiekė dar 2009 metais - tuomet per metus atsiskaitymai kortelėmis išaugo daugiau nei du kartus. Šiuo metu kortele už pirkinius - laikraščius ar rytinę kavą - atsiskaito kas dešimtas pirkėjas.

„Mūsų prekybos vietas nuolat modernizuojame. „R-Kiosk", visame pasaulyje populiarios patogiųjų parduotuvių tinklas bei kioskai „Lietuvos spauda", siūlo pirkėjams atsiskaitymo banko kortelėmis galimybę. Nors vidutinė mūsų klientų pirkinių suma nėra didelė ir siekia 8 litus, tačiau iš karto pastebėjome, jog daugelis džiaugiasi šia galimybe", - teigia bendrovės „Lietuvos spauda" Vilniaus agentūros generalinis direktorius Dainius Dauparas.

Lietuvos banko duomenimis 2011 metų trečią ketvirtį Lietuvoje vieno mokėjimo debeto ar kredito kortele vidurkis buvo 53 litai, prieš septynerius metus vidutinė atsiskaitymo suma buvo apie 74 litai. Įvertinus infliaciją, vidutinė atsiskaitymų suma mažėjo beveik dvigubai.

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.