Premjero nuomone, Klaipėdos ir Amsterdamo uostai turi daug neišnaudoto bendradarbiavimo potencialo

2012-02-01

Tęsdamas darbo vizitą Nyderlandų Karalystėje, Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius ir jo vadovaujama delegacija Amsterdamo rotušėje susitiko su šio miesto meru Eberhardu van der Laanu. Lietuvos Vyriausybės vadovas drauge su meru dalyvavo iškilminguose pietuose, kuriuos svečių garbei laive surengė Amsterdamo uosto generalinė direktorė Dertje Meijer.

Pokalbio metu buvo aptartos dvišalio bendradarbiavimo, prekybos, investicijų galimybės, pasikeista nuomonėmis, kaip būtų galima gerinti Klaipėdos ir Amsterdamo uostų bendradarbiavimą, padidinti šiuose uostuose perkraunamų krovinių apimtis.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, kad ilgametė sėkmingai dirbančio Amsterdamo uosto patirtis būtų labai naudinga mūsų šaliai, ir pakvietė Amsterdamo merą bei uosto generalinę direktorę atvykti į Lietuvą.

Susitikimo dalyviai pasidžiaugė praėjusių metų pabaigoje tarp Klaipėdos jūrų uosto ir Nyderlandų bendrovės "Van Oord Dredging and Marine Contractors" pasirašyta beveik 130 mln. litų vertės sutartimi dėl laivybos kanalo gilinimo ir platinimo darbų. Tai yra didžiausios vertės uosto gilinimo sutartis per visą jo istoriją.

Prieš baigdamas darbo vizitą Nyderlandų Karalystėje, Premjeras A. Kubilius šiandien apsilankys Amsterdamo mokslo parke, kur susitiks su garsiu Olandijos mokslininku, Amsterdamo universiteto gamtos mokslų, matematikos ir programavimo dekanu profesoriumi L. D. Noordamu.

Vėlai vakare Lietuvos Vyriausybės delegacija grįš į Vilnių.

Ministro Pirmininko tarnybos Spaudos tarnyba
Tel.: 2663746
kasp@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.