Banko "SNORAS" bankroto administratorius nesikeičia

2012-01-19

Lietuvos apeliacinis teismas nusprendė palikti Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gruodžio 7 d. nutartį nepakeistą ir nekeisti bankrutuojančio banko "SNORAS" administratoriaus.

Teismo nuomone, minima nutartis yra teisėta ir pagrįsta, o skundo argumentais nėra pagrindo jos keisti.

Vilniaus apygardos teismo 2011 m. gruodžio 7 d. nutartį dėl banko SNORAS administratoriaus paskyrimo skundę A. N., V. N. ir UAB "Šeigas" prašė panaikinti nutarties dalį dėl bankroto administratoriaus skyrimo ir skirti administratoriumi UAB "Vermosa". Apeliantams abejonių kėlė užsienio šalių administratorių galimybė Lietuvoje teikti bankroto administravimo paslaugas, nes tokia galimybė nėra numatyta Įmonių bankroto įstatyme, be to, jo kandidatūra, anot jų, nebuvo suderinta su Įmonių bankroto valdymo departamentu. Be to, jie teigė, kad N. Cooperis yra teisiškai suinteresuotas bylos baigtimi, nes jį pasiūliusi bylos šalis gali būti atsakinga dėl banko bankroto.

Atsakydamas į šiuos argumentus Lietuvos apeliacinis teismas nustatė, kad bankroto administratoriai skiriami vadovaujantis arba Įmonių bankroto įstatymu, arba jį įgyvendinančiais kitais teisės aktais. Teismas pripažino, kad Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymas įgyvendina ĮBĮ nuostatas. Bylos duomenimis, dabartinio bankroto administratoriaus Neilo Cooperio (Neil Cooper) pateikti dokumentai dėl tinkamumo teikti bankroto administravimo paslaugas be atskiros procedūros pagal Lietuvos Respublikos paslaugų įstatymą pripažįstami kaip tinkami, pakankami ir pagrindžiantys jo kvalifikaciją teikti bankroto administravimo paslaugas Lietuvos Respublikoje, o jo kandidatūra buvo suderinta su Įmonių bankroto valdymo departamentu. Teismas pabrėžia, kad nors Įmonių bankroto įstatymas (ĮBĮ) tiesiogiai nenumato galimybės bankroto administratoriumi skirti užsienio šalių subjektą, tačiau kartu nedraudžia to daryti.

Teismas taip pat nenustatė aplinkybių, o apeliantai nepateikė įrodymų, kad bankroto administratorius gali būti šališkas ar teisiškai suinteresuotas bylos baigtimi.

Teismas primena apeliantams, kad jeigu bankroto administratorius netinkamai atliks savo pareigas, jis galės būti atstatydintas.

Primename, kad Vilniaus apygardos teismas 2011 m. gruodžio 7 d. nusprendė iškelti bankroto bylą AB bankui "SNORAS" ir bankroto administratoriumi paskyrė Neilą Cooperį (Neil Cooper).

Ši Lietuvos apeliacinio teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Norėdami prenumeruoti Lietuvos apeliacinio teismo naujienas, apsilankykite Teismo interneto svetainėje: http://www.vtr.lt/lit.php?cid=46. Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, prašome nurodyti informacijos šaltinį.

Kristina Petrošienė
Atstovė spaudai
Tel. 8 70 663 230
Mob. 8 652 56655
el. p. kristina.petrosiene@apeliacinis.lt
www.apeliacinis.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.