Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvos verslui – naujos plėtros galimybės Pietryčių Azijos regione

2023-11-17

Azijoje lankęsi Inovacijų agentūros atstovai į Lietuvą grįžo su geromis žiniomis: sutarta dėl bendradarbiavimo su Pietų Korėjos, Singapūro ir Taivano organizacijomis, atsakingomis už inovacijų skatinimą. Susitarimai Lietuvos įmones paskatins šiose šalyse rasti partnerių, vystyti bendrus projektus, o kartu įsitvirtinti ir viso pasaulio tiekimo grandinėse.

Šiuo metu taip pat Singapūre viešinantis ir bendradarbiavimą stiprinantis ekonomikos ir inovacijų viceministras Karolis Žemaitis sako, kad Pietryčių Azija yra prioritetinė kryptis: „Azijos regiono verslininkai turi daugybę partnerių ir Lietuvos verslui gali padėti įsitvirtinti viso pasaulio tiekimo grandinėse. Bendradarbiavimo susitarimai atvers kelius į bendrus projektus, užtikrins bendradarbiavimo tęstinumą, Lietuvos verslui sukurs daugiau galimybių eiti į Azijos rinką ir megzti partnerystes.“

„Pernai pasirašėme sutartį su Izraelio inovacijų agentūra, o vėliau nustatėme kitas prioritetines Azijos kryptis: Pietų Korėją, Singapūrą ir Taivaną. Šio vizito metu susitikome su jų inovacijų skatinimo organizacijomis, kurios mums padės sumodeliuoti dvišalio bendradarbiavimo projektus mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų (MTEPI) srityse bei dar labiau sustiprinti Lietuvos verslo konkurencingumą“, – sako Inovacijų agentūros Proveržio departamento direktorius Paulius Petrauskas.

Pietų Korėjoje – nauji akceleratoriai

Pietų Korėjoje Inovacijų agentūros atstovai susitiko su šalies Pažangių technologkorijų instituto (KIAT) nariais. Su KIAT dar šįmet ketinama pasirašyti bendradarbiavimo susitarimą, per kitus metus – numatyti finansavimo dydį, projektų laikotarpį ir kitas sąlygas, o 2025 m. Lietuvos verslui paruošti ir pirmąjį dvišalio bendradarbiavimo kvietimą.

Vizito metu numatytos ir bendros programos su Lietuvai prioritetinėse srityse veikiančiais Pietų Korėjos akceleratoriais. Biotechnologijų įmonės bus kviečiamos dalyvauti „PEN Ventures“ akceleravimo programoje, technologijų ir kitų sričių organizacijos – „Y&Archer“.

Inovacijų agentūra yra paskalbusi finansavimo priemonę, kuri inovatyvią veiklą vykdančioms Lietuvos įmonėms suteikia galimybę atgauti iki 35 tūkst. eurų už dalyvavimą tarptautiniuose akceleratoriuose ir kitose užsienio programose, skirtose partnerių paieškai dvišalių MTEPI projektų vykdymui Pietų Korėjoje, Singapūre, Taivane bei kitose Lietuvai prioritetinėse rinkose.

„Įmonės akceleratoriuose galės dalyvauti dėl įvairių tikslų: tiek dėl patirties, tiek ir dėl galimybės gauti investicijas. Bet pagrindinis mūsų tikslas yra užtikrinti, kad verslas bus paruoštas tarptautiniam bendradarbiavimui ir galės sėkmingai vystyti technologijas, kurios paskatins tarptautinių projektų plėtrą“, – paaiškino Inovacijų agentūros „ManuFuture Lab“ skyriaus vadovė Sigutė Stankevičiūtė.

Dar stipresni ryšiai Singapūre ir Taivane

Galimybių plėstis Lietuvos įmonės turės ir Singapūre, kur kalbėtasi su „Enterprise Singapore“ atstovais.  Pasak P. Petrausko, čia projekto eiga numatoma panaši kaip ir Pietų Korėjoje – šiemet pasirašoma sutartis, kitąmet derinamos jos sąlygos, o 2025 m. tikimasi ir pirmojo kvietimo Lietuvos verslui.

Kitais metais Singapūre planuojama rasti ir vietinius partnerius-akceleratorius, kurie padės paruošti Lietuvos verslą tarptautiniam bendradarbiavimui.

Lietuvai jau gana gerai pažįstamame Taivane Inovacijų agentūros atstovai susitiko su šio regiono Pramoninių technologijų tyrimų institutu (ITRI). Šį organizacija jau anksčiau pranešė Lietuvos aukštųjų technologijų įmonių grupei „Teltonika“ perduosianti puslaidininkių technologijas, o šio vizito metu rasta ir naujų partnerystės krypčių mūsų verslui.

„Susitikę ieškojome dvišalio bendradarbiavimo galimybių ir sutarėme, kad Lietuvos ir Taivano įmonės galėtų bendradarbiauti per „Eureka Globalstars“ programą. Šiai programai keliamas reikalavimas, kad ji turi būti įgyvendinta su partneriu – kita valstybe. Susitikime preliminariai susiderinome, kad galėtume bendradarbiauti su Čekija“, – pasakojo P. Petrauskas.

„Eureka“ programa skatina Europos ir šalių partnerių mokslo, studijų institucijų bei įmonių bendradarbiavimą per kartu vystomus projektus. Nuo 1985 m. per šią programą finansuoti beveik 7 500 projektų, jiems skirtas 48,4 mlrd. Eur finansavimas.

Kryptingas veikimas įtraukiant suinteresuotas šalis, kurios šiuo atveju yra tarptautinės organizacijos ir globalios programos, yra Inovacijų agentūros strategijos kertinė ašis.

Jolita Mažeikiėnė
Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė
Inovacijų agentūra, Všį
37068658356
j.mazeikiene@inovacijuagentura.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.