Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Tekstilės sektorius: auga odos ir odos dirbinių gamybos apimtys

2018-10-05

Kiekvienais metais Lietuvos aprangos ir tekstilės gamintojai žengia vis tvirtesnius žingsnius užsienio šalių rinkose, o gamybos apimtys nuo 2014m. iki 2017 m. išlaikė augimo tendencijas, atitinkamai nuo 391,5 milijonų eurų, iki 445 milijonų eurų. Neatsilieka ir drabužių siuvimo pramonės gamybos apimtys – nuo 359,6 milijonų eurų 2010 m. iki 482,6 milijonų eurų 2017 m. Bene didžiausias šuolis stebimas odos ir odos dirbinių gamybos sektoriuje 2018 m. I-ame pusmetyje produkcijos buvo pagaminta beveik tiek pat kaip ir per visus 2017 metus, – atitinkamai už 23,1 ir 29,9 milijonų eurų.

Lietuvos aprangos ir tekstilės sektorius –  eksportuojanti pramonės šaka, eksportuojama apie 83 proc. visos pagaminamos sektoriaus produkcijos. Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonės plečia eksporto apimtis į vis kitus pasaulio regionus ir šiandien sudėtinga rasti šalį Europoje, į kurią nebūtų eksportuojama lietuviška produkcija, būtent apie tai bus kalbama ir parodoje „Baltic Fashion & Textile Vilnius“.


,,Paroda „Baltic Fashion and Textile“  skirta ir verslui, nes mūsų sektorius yra eksportuojanti pramonės šaka. Iki 83 proc. produkcijos parduodama užsienio šalyse. Taigi kviesime iš viso pasaulio verslo pirkėjus ir rodysime mūsų galimybes‘‘, – sako Lietuvos aprangos ir tekstilės įmonių asociacijos generalinis direktorius Valdas Klimantavičius.

Per pastaruosius 7 metus  įmonių produkcijos eksportas augo 35 proc. Daugiausia eksportuojama į Vokietiją, Didžiąją Britaniją, Švediją, Norvegiją, Suomiją, Daniją, Prancūziją, Italiją, Lenkiją, Latviją, Nyderlandus, Belgiją.

„Kiekviena paroda – tai ne tik tendencijų ar naujų produktų pristatymas, pirmiausia – tai verslo kontaktų užmezgimas. Tekstilės gaminių gamybos apimtys auga, mūsų tikslas suteikti platformą tiek Lietuvos, tie užsienio įmonėms pasiekti savo tikslus“, – kalba LITEXPO parodų centro vadovas Justinas Bortkevičius.

Didžiausią Baltijos šalyse specializuotos  aprangos ir tekstilės verslo paroda „Baltic Fashion & Textile Vilnius“  vyks LITEXPO parodų centre spalio 18-20 d. Parodoje dalyvauja daugiau nei 400 įmonių iš beveik 20 pasaulio šalių - greta žinomų įmonių iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių savo gaminius pateiks ir Lenkijos, Italijos, Portugalijos, Turkijos, Ukrainos, Baltarusijos, Kinijos, Indijos, Pakistano, Bangladešo ir kitų valstybių kompanijos.

„Baltic Fashion & Textile Vilnius“ – ne tik tarptautinė paroda, bet ir stambus tekstilės ir aprangos verslo forumas, kurio metu bus organizuojama daug renginių, kurių tikslas – Lietuvos aprangos ir tekstilės sektoriaus specialistus informuoti apie naujausias tendencijas šioje pramonės šakoje.

 

Božena Zaborovska-Zdanovič
Rinkodaros ir komunikacijos skyriaus vadovė
Mob: +37061705134

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.