Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Vilniuje - 50 naujų triašių „Scania" autobusų

2018-03-09

 Nuo kovo 10 d. Vilniuje dalį šiuo metu kursuojančių viešojo transporto autobusų palaipsniui pakeis 50 naujų švedų gamintojo „Scania" autobusų, kurie aptarnaus 4 maršrutus. Trečiąjį sostinės viešojo transporto atnaujinimo etapą, bendradarbiaudamas su SĮ „Susisiekimo paslaugos", įgyvendina  Lietuvos ir Latvijos privačių vežėjų -  UAB „Transrevis" ir „Rigas mikroautobusu satiksme" (RMS) - konsorciumas, laimėjęs Vilniaus miesto savivaldybės viešojo transporto paslaugų konkursą.
Nuo kovo 10 d. 18 naujų  „Scania Citywide LF" triašių autobusų, kuriuose yra 48 sėdimos ir 88 stovimos vietos, pradės kursuoti 4G maršrutu (Pilaitė-Konstitucijos pr.-Saulėtekis). Kiti naujieji „Scania Citywide LF" autobusai perims dar trijų maršrutų - 7, 55 ir 43 - aptarnavimą Vilniuje.
„Praėjusį rudenį prasidėjęs rekordinis Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas įgauna pagreitį - iš viso iki šių metų pabaigos sostinėje važiuos net 250 naujų autobusų ir 41 troleibusas. Gatvėse pasirodžius 50 visiškai naujų „Scania" autobusų, o taip pat atnaujinimui tęsiantis ir toliau, tikimės, kad vilniečiai ir miesto svečiai pastebės pokyčius ir vis dažniau savo kelionėms rinksis viešąjį transportą, kurio atnaujinimas yra svarbi modernaus Vilniaus dalis", -  sako Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, kovo 9 d. susitikęs su iš Švedijos atvykusiais „Scania" atstovais.
Į naujuosius „Scania" autobusus Lietuvos ir Latvijos vežėjų konsorciumas investavo daugiau kaip 10 mln. eurų. Praėjusių metų lapkritį UAB „Transrevis" ir RMS, kaip numatyta 7 metų sutartyje su Vilniaus miesto savivaldybe, sėkmingai įgyvendino pirmuosius sostinės visuomeninio transporto atnaujinimo etapus: į sostinės gatves išriedėjo  52 nauji vidutinės talpos „Isuzu Citibus" autobusai, kurie šiuo metu aptarnauja 18 maršrutų. Investicija į šias transporto priemones siekė 6,8 mln eurų.
„Užbaigus trečiąjį Vilniaus viešojo transporto atnaujinimo etapą,  22 iš 85 Vilniaus privežamųjų ir pagrindinių maršrutų bus aptarnaujama naujais „Isuzu Citibus" ir „Scania Citywide LF"  autobusais. Mūsų parkas išaugs iki daugiau kaip 100 naujų autobusų - tikimės, kad naują  kelionių kokybę ir komfortą moderniu transportu teigiamai įvertins vilniečiai bei miesto svečiai. Per artimiausią mėnesį mūsų vairuotojų kolektyvą papildys dar 50 darbuotojų, kurie aptarnaus 4G maršrutus naujaisiais „Scania Citywide LF" autobusais. Vairuotojams siūlome darbą moderniuose autobusuose, o taip pat ir konkurencingą atlygį bei galimybę nuolat tobulinti darbo įgūdžius", - sako UAB „Transrevis" direktorius Vladas Dapkus.
 SĮ „Susisiekimo paslaugos" Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas, Vaidotas Meškauskas priduria, jog viešojo transporto atnaujinimas vyksta sėkmingai. „Praėjusį rudenį pradėję Vilniaus viešojo transporto atnaujinimą, jį sėkmingai tęsiame ir šiemet. Naujų autobusų perėmimas ir išleidimas į sostinės gatves vyksta sklandžiai ir pagal planą, o nuo pavasario vilniečiai matys vis daugiau naujų viešojo transporto priemonių, kas šiemet iš esmės pakeis sostinės viešojo transporto veidą ", -  teigia V. Meškauskas.

 Pirmasis „Scania" žingsnis į viešojo transporto sektorių Baltijos šalyse
 50 Vilniuje važiuosiančių naujų  triašių  autobusų „Scania Citywide LF" privačių vežėjų užsakymu pagamino švedų sunkvežimių ir autobusų gamintojo „Scania" gamykla Lenkijoje. Kovo 9 d.  UAB „Scania Lietuva" Vilniuje  pirmuosius 22  autobusus perduos UAB „Transrevis" autoparkui. Kiti autobusai Vilnių pasieks mažesnėmis partijomis per artimiausius kelis mėnesius.
„Tai pirmasis tvirtas „Scania" žingsnis į viešojo transporto sektorių ne tik Lietuvos, bet ir viso Baltijos regiono mastu.  Džiaugiamės, kad Vilniuje kaip ir Berlyne,  Londone, Varšuvoje, Briuselyje bei  kitose Europos sostinėse  „Scania" autobusai nuo šiol kiekvieną dieną padės spręsti miesto gyventojų ir svečių mobilumo klausimus. Naujieji miesto tipo autobusai pasižymi puikia kokybe ir patogumu keleiviams bei vairuotojams", - sako UAB „Scania Lietuva" Prekybos direktorius Darius Snieška.
 Modernūs „Scania Citywide LF" autobusai  atitinka pačius aukščiausius ekologijos reikalavimus, taikomus dyzeliniams varikliams (Euro 6). Dėl naujausios konstrukcijos kėbulo ypatumų „Scania" autobusai yra itin talpūs. „Tai labai ekonomiški modeliai, todėl džiaugiamės, kad mūsų partneriai pasirinko būtent juos.  Be to, UAB „Scania Lietuva" garantuoja visas šių autobusų aptarnavimo ir remonto paslaugas, kurios padės keleivius aptarnauti efektyviau ir be trikdžių", - pažymi D. Snieška.
 Naujuose autobusuose  keleiviai turi galimybę nemokamai naudotis internetu, įkrauti telefonus, transporto priemonės pritaikytos žmonėms su negalia ir tėvams su kūdikių vežimėliais, o keleivių saugumui įrengtos stebėjimo kameros. Be to, naujųjų autobusų vairuotojai vilki specialias uniformas.   

 Maršrutai, kuriuos Vilniuje aptarnauja nauji autobusai:
 Eil. Nr.    Maršruto numeris    Maršruto  pavadinimas
 Privežamieji maršrutai
 1    1    Stotis-Vikingų g.-Oro uostas
 2    11    Žvėrynas-Senamiestis-Užupis
 3    13    Žemasis  Pavilnys-Markučiai-Stotis-Vilkpėdė
4    14    Grigaičiai-Parko-Arimų g.
 5    15    Žolyno g. -Antakalnis-Turniškės
 6    20    Žemieji Paneriai-Mūririnė Vokė-Lazdynai
 7    26    Ozo-Kalvarijų-Bajorai-Didžioji Riešė-Didieji Gulbinai
 8    28    Žemieji Paneriai-Grigiškės
 9    38    Antakalnis-Dvarčionys-Šilėnų g.
 10    41    Stotis-Eišiškių pl. -Užusienis
 11    51    Žemieji Paneriai-Trakų Vokė-Daniliškės
 12    57    Fabijoniškės-Ateities  g. -Jeruzalė-Bajorai
 13    61    Stotis-Nemėžis-Kuprioniškės
 14    65    Ožkiniai-Naujieji Verkiai-Balsių g.-Pagubė
15    88    Oro uostas-Centras-Europos aikštė
16    88N    Oro uostas-Centras-Europos aikštė
17    114    Antakalnis-Mileišiškių -S.Kerbedžio g.-Dvarčionys-Vinciūnišės
 18    116    Žvėrynas-Gudelių šilas-Lazdynai-Ungurių g.
 Pagrindiniai maršrutai ( 2018 m. pavasarį)
19    4G    Pilaitė-Konstitucijos pr.-Saulėtekis
 20    7    Šiaurės miestelis-Verkių g. -Viršuliškės-Lazdynai
 21    43    Justiniškės-Šeškinė-Žaliasis tiltas -Centras
 22    55    Lazdynai-Laisvės pr. -Fabijoniškės -Santariškės
 Primename, jog 2017 m. rudenį prasidėjo didžiausias Vilniaus viešojo transporto atnaujinimas. Jo organizavimui buvo skelbti du konkursai - naujo vežėjo parinkimo konkursą laimėjo dviejų bendrovių - UAB „Transrevis" ir Latvijos „R+gas mikroautobusu satiksme" - konsorciumas.


 Nuotraukų galerija:  http://bit.ly/2FsJnXh
 Nuotraukos: UAB „Scania Lietuva".

 Renginio dalyviai:
 "    Jenny Engvall, Lietuvos regiono vadovė, UAB „Scania Lietuva"
 "    Darius Snieška, UAB „Scania Lietuva" Prekybos direktorius
 "    Edvinas Polzunovas, UAB „Scania Lietuva" pardavimų vadybininkas
 "    Karl-Olof Fredriksson, UAB „Scania Lietuva" Servisų direktorius
 "    Fredrik Dahlborg, Europos ir Eurazijos regionų pardavimo vadovas, Scania CV AB
 "    Cameron Dorosti, M.Sc., Regiono vadovas, Autobusai, Scania CV AB
 "    Ragnar Jrgens, Autobusų pardavimo vadovas, Scania Baltics
 "    Vladas Dapkus, Vadovas, UAB „Transrevis"
 "    Vitalij Komars, Direktorius, Valdybos pirmininkas, SIA „B-Bus"  ir UAB „B-Bus"
 "    Dace Aizupiete, Valdybos narė, SIA „B-Bus" 
 "    Juris Misters, Valdybos narys, SIA „B-Bus" 
 "    Maija Lazdina, Marketingo specialistė, SIA „B-Bus" 
 "    Vaidotas Meškauskas, SĮ „Susisiekimo paslaugos" Bendrųjų reikalų departamento vadovas, vykdantis direktoriaus funkcijas

Jolita Bareikienė, UAB „Scania Lietuva"
 Marketingo ir komunikacijos vadovė
Mobilusis +370 656 58 449
 El. paštas: jolita.bareikiene@scania.lt  

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.