Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuvos startuoliai savo idėjas pirmą kartą pristatė IT grandams

2016-06-28

Šį mėnesį asociacijos INFOBALT iniciatyva Lietuvoje pirmą kartą buvo suorganizuotas renginys „ICT Startup and Innovation Forum”, kuriame inovatyviausi šalies startuoliai turėjo galimybę pristatyti savo idėjas ilgametę patirtį sukaupusiems IT sektoriaus ekspertams. Šis renginys – pamatas INFOBALT kuriamai vieningai platformai, kurioje didžiosios Lietuvos IT įmonės ir pradedantieji verslininkai turės galimybę keistis idėjomis ir vystyti bendrus projektus.

Forumas subūrė daugiau nei 50 dalyvių, tarp kurių – aukščiausio lygio vadovai iš įmonių „Blue Bridge Code“, „DoxLogix“, TEO, „Žabolienė ir partneriai METIDA“, „Algoritmų sistemos“, „Phantom Group“, „Elevator Academy“, „Santa Monica Networks“, „Alna Group“. IT grandams savo idėjas pristatė 10 IRT srities startuolių.

„Džiugu, kad renginys sulaukė tokio susidomėjimo ir itin palankių vertinimų iš dalyvavusiųjų. JAV ir Vakarų Europoje veikiančios didžiosios technologijų įmonės jau ilgą laiką pradedantiesiems verslininkams teikia išskirtinę galimybę įsitraukti į įmonės procesus ir kartu vystyti inovatyvius produktus ar paslaugas. Tačiau Lietuvoje tokių iniciatyvų, kurios suvienytų ekspertus ir jaunuosius verslininkus, trūksta. Siekiame sukurti nuolatinę platformą, kurioje didžiosios įmonės ieškotų inovatyvių sprendimų ir priimtų startuolius po savo sparnu bei padėtų jiems augti“, – sako INFOBALT eksporto ir investicijų vadovas Paulius Valiulis.

Išskirtinė galimybė inovatyviausiams startuoliams

Iš 10 renginyje prisistačiusių startuolių, IRT ekspertų komisija išrinko dvi inovatyviausias idėjas, kurių autoriai buvo apdovanoti galimybe dalyvauti tarptautinėje mainų programoje „Erasmus for Young Entrepreneurs“. Ši programa startuoliams suteikia galimybę iki 3 mėnesių stažuotis pasirinktoje užsienio įmonėje pas patyrusį verslininką: mokytis, keistis patirtimi ir tokiu būdu įgyti gebėjimų, reikalingų mažai įmonei valdyti. Be to, programos dalyviams mokama mėnesinė stipendija. Tuo tarpu priimantysis verslininkas išgirsta kitokį požiūrį į savo verslą bei gauna galimybę bendradarbiauti su partneriais kitose šalyse, susipažinti su naujomis rinkomis.

Viena iš šią programą kuruojančių įmonių Lietuvoje – konsultacinių paslaugų bendrovė „Civitta“. Įmonė lydi startuolius visų mainų metu: gelbsti teikiant paraišką, padeda užmegzti sėkmingus ryšius su tinkamu verslininku ir atsako į visus rūpimus klausimus.

„Džiaugiuosi, kad Lietuvoje daugėja tokių organizacijų, kurios stiprina visą startuolių ekosistemą, teikia paramą ambicingiems žmonėms, turintiems išskirtinių idėjų bei kuriantiems savo verslą. Renginio komisiją sudarė daug IRT srityje pasiekę žmonės, aukščiausio lygio vadovai, todėl vien tai, kad dalyviai turėjo galimybę išgirsti kritikos ir patarimų iš tokių profesionalų yra tikras įvertinimas“, – teigia „Civitta“ konsultantas Saulius Aleksa.

Ateityje – hidroponinė sodininkystė

Vienas iš nugalėtojų – Vaidas Gecevičius – pristatė technologinių inovacijų ir nestandartinių sprendimų projektą „Vizionierius“, kuris skiepija ir plėtoja inovatyvias idėjas. Viena tokių idėjų – išmani hidroponinių augalų auginimo sistema – buvo pristatyta ir lietuviškame forume.

„Ateities hidroponika – tai naši, švari, ekologiška, išmani, mažų gabaritų daržovių ar prieskonių auginimo sistema. Ją naudoti galima tiek buto patalpose, tiek lauko daržuose. Ši kintamo dydžio sistema gali tiekti skirtingą derlių, kurio pakaktų asmeniniam naudojimui ar nedideliam šeimos ūkiui. Susidūrus su besivystančia globalia ekonomika, klimato kaita, augančia pasaulio populiacija ir augančiais jos poreikiais, tai tampa ypač aktualu“, – startuolio idėją pristato V. Gecevičius.

V. Gecevičius džiaugiasi, kad daugėja tokių renginių, kuriuose startuoliai suburiami su įsitvirtinusio verslo atstovais. Inovatoriaus teigimu, juose ypatingai svarbus grįžtamasis ryšys.

„Kolegų pastabos motyvuoja, suteikia galimybę tobulinti idėją ar kuriamą produktą. Tai proga išgirsti kitų startuolių projektus, iš arti susipažinti su IRT inovacijų lauko specifika. Be to, tai puiki vieta užmegzti ryšius su įvairių sričių atstovais ir bendrai vystyti idėjas“, – pasakoja V. Gecevičius.

Produktyvumui gerinti – išmanioji programėlė

Kito geriausiai įvertinto startuolio autoriai – Dmitrijaus Babičiaus, Rasos ir Justino Pempių komanda – pristatė kasdienį produktyvumą skatinančią aplikaciją. Surašius užduotis, ji sugeneruoja spalvingą, populiarių arkadinių žaidimų dvasia persmelktą žemėlapį, kuriame užduočių atlikimas virsta nuotaikinga kelione, virtualiam vartotojo veikėjui judant nuo žemėlapio pradžios iki galutinio taško.

„Vizualizuodama kasdienes užduotis, aplikacija skatina pažvelgti į nusibodusius arba sunkius darbus kaip į smagų iššūkį. Šis motyvacijos impulsas yra sustiprinamas galimybe stebėti savo draugų žemėlapius, dalyvauti savotiškose lenktynėse, kartu viešumu užtikrinant, kad vartotojas vengs savo dienotvarkę pildyti trivialiomis arba netikromis užduotimis“, – pasakoja D. Babičius.

Startuolį pristatęs inovatorius džiaugiasi galimybe sudalyvauti tokio pobūdžio renginyje Lietuvoje ir tikisi, kad jų bus ir daugiau.

„Jauni verslininkai yra kupini dėmesio vertų idėjų, deja, startuoliai dažnai žlunga būtent dėl to, kad jų įkūrėjams trūksta dviejų svarbių dalykų: ryšių ir patirties. Tokio pobūdžio renginiai padeda mažinti jų stygių, be to, motyvuoja kūrėjus dalintis idėjomis tarpusavyje, susipažinti ir bendradarbiauti. Kuo daugiau startuolių forumų, hakatonų ir konferencijų bus rengiama, tuo stipresnę jaunųjų verslininkų bendruomenę matysime Lietuvoje“, – akcentuoja D. Babičius.

Forumas – pradžia vieningai bendradarbiavimo platformai

Pasak INFOBALT viceprezidentės, bendrovės „Algoritmų sistemos“ direktorės Elenos Vengrienės, renginyje dalyvavusių aukščiausio lygio įmonių vadovų, inovatyvių startuolių ir IT ekspertų bei entuziastų išreikštas palankus forumo vertinimas ir aktyvus įsitraukimas atskleidžia tokio pobūdžio renginių svarbą ir poreikį Lietuvoje. Matydama potencialą, INFOBALT tikisi skatinti nuolatinį svarią patirtį sukaupusių IT įmonių ir Lietuvoje esančių startuolių bei mokslininkų bendradarbiavimą.

„Džiaugiamės suorganizavę šį renginį dėl dviejų priežasčių. Visų pirma, tikimės, kad INFOBALT nariai savo patirtimi padės startuoliams augti ir tobulėti. Antra, toks forumas kuria pridėtinę vertę ir INFOBALT nariams – tai proga pasisemti naujų idėjų ir plėsti partnerių tinklą“, – teigia E. Vengrienė.

INFOBALT planuose – bendradarbiavimas su „Verslios Lietuvos“ projektu „Startup Lithuania“, puikiai išmanančiu startuolių infrastruktūrą ir sukaupusiu ilgametę patirtį šioje srityje. Tikimasi, kad sujungus šių organizacijų pajėgumus – didžiųjų IT įmonių ekspertus bei pradedančiuosius verslininkus – bus nutiestas kelias vieningai bendradarbiavimo platformai įsteigti. Jau liepos mėnesio pabaigoje planuojamas kitas „ICT Startup and Innovation Forum” renginys, kuriuose startuoliai ir vėl turės galimybę pristatyti savo kūrybiškas idėjas IT grandams. 

Živilė Mikalauskaitė
Jaunesnioji projektų vadovė
Nova media
+370 656 70594
zivile.mikalauskaite@novamedia.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.