Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Lietuva 2020 m. – Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų centras

2016-05-02

Siekiant sukurti palankią aplinką ir skatinti naujų sveikatos technologijų ir biotechnologijų sričių įmonių kūrimąsi ir augimą, Ūkio ministerijos iniciatyva pasirašoma rezoliucija „Lietuva 2020 m. – Europos sveikatos technologijų ir biotechnologijų centras“. Šio tikslo bus siekiama dirbant ties 4 pagrindinėmis sritimis: talentų ir užsienio investicijų pritraukimu, verslo pradžios palengvinimu bei mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) ir inovacijų skatinimu.

Rezoliucijos pasirašymas vyks gegužės 3 dieną, antradienį, 10 val. Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centre (Santariškių g. 5). Po pasirašymo pirmą kartą visuomenei bus pristatytas Inovatyvios medicinos centras (vyks ekskursija). Planuojama apžiūrėti Kamieninių ląstelių biologijos ir Regeneracinės medicinos skyrius ir supažindinti su čia atliekamais pasaulinio lygio projektais.

Rezoliuciją pasirašys ūkio ministras Evaldas Gustas, sveikatos apsaugos ministras Juras Požela, švietimo ir mokslo ministerijos viceministrė Svetlana Kauzonienė, Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos direktorius Leonas Kalėtinas, Kauno technologijos universiteto rektorius prof. Petras Baršauskas, Lietuvos biotechnologų asociacijos prezidentas prof. Gervydas Dienys, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto rektorius prof. Remigijus Žaliūnas, Sveikatos informatikos ir bioinformatikos asociacijos pirmininkas prof. Arvydas Laurinavičius, Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Inovatyvios medicinos centro direktorius prof. Algirdas Venalis, Vilniaus universiteto rektorius prof. Artūras Žukauskas.

Jungtinės inovatyvios medicinos centras yra vienas iš sėkmingiausių integruoto mokslo, studijų ir verslo centro (slėnio) „Santara“ plėtros programos projektų. Vykdant projektą Santariškių medicinos miestelio teritorijoje sukurtas inovatyvių medicinos technologijų, molekulinės medicinos ir biofarmacijos mokslinių tyrimų, studijų ir technologinės plėtros mokslo centras. Pastatytas beveik 8,6 tūkst. kv. metrų ploto pastatas, į kurį 2015 m. pabaigoje persikėlė institutas, taip pat įrengtos atviros prieigos mokslinės laboratorijos, aprūpintos pasaulinius standartus atitinkančia moksline įranga ir orientuotos į mokslinių tyrimų bei eksperimentinės plėtros paslaugų teikimą.

Aušra Ramoškaitė
Viešųjų ryšių ir protokolo skyriaus vedėja
Tel. 8 706 64 614
El. p. ausra.ramoskaite@ukmin.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.