Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Ūkio ministras E. Gustas Kaune atidarė „Lidl“ logistikos centrą

2016-04-14

Šiandien ūkio ministras Evaldas Gustas su darbo vizitu lankosi Kaune, kur atidarė vienos pirmaujančių mažmeninės prekybos maisto produktais Europoje bendrovių „Lidl“ logistikos centrą, susitinka su savivaldybės ir verslo atstovais. Per susitikimą ūkio ministras pristato 2014–2020 m. Europos Sąjungos struktūrinių fondų naujoves ir galimybes verslui bei regionui, aptaria svarbiausius Kauno rajono turizmo projektus.

Pasak ūkio ministro E. Gusto, labai svarbu, kad tokių įmonių kaip „Lidl“ atstovai pasirenka Lietuvą, kurioje plėtos veiklą, įdarbins mūsų šalies žmones. Šiandien atidaromas vienas didžiausių Lietuvoje pastaraisiais metais statybos projektų, kurio vertė siekė per 30 mln. eurų. Dar pirmame pusmetyje naujasis prekybos tinklas atidarys daugiau kaip 10 parduotuvių visoje šalyje ir veiklos pradžioje bus sukurta daugiau kaip 1 000 darbo vietų šalies gyventojams.

„Didžiuojuosi, kad kompetencijos, kurias įmonė rado mūsų šalyje, ir pagalba, kurią suteikė Lietuvoje rasti partneriai, padėjo „Lidl“ apsispręsti žengti į Lietuvos rinką ir plėtoti veiklą. Iš viso, planuojama, įmonės investicijos šalyje sieks daugiau kaip 145 mln. eurų“, – sako ūkio ministras E. Gustas.

Lietuvoje plėtrą vykdantis „Lidl“ didelį dėmesį ir investicijų skiria Lietuvos studentams – sudarytos sąlygos ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto studentams mokytis vokiečių kalbos, taip studentams atsiranda galimybė užmegzti tiesioginį kontaktą su įmone, būti pastebėtiems ir tapti bendrovės komandos nariais.

Anot E. Gusto, tokių įmonių kaip „Lidl“, kurios pasižymi ir socialiniu atsakingumu, investicijos – tai rezultatas, dėl kurio dirba visa komanda.

Darbo vizito Kaune metu ūkio ministras taip pat susitiks su savivaldybės ir verslo atstovais ir pristatys ES paramos galimybes regionui. Šiuo metu Kauno rajone jau vykdomi 26 projektai, kuriems suteiktas 12,75 mln. eurų ES finansavimas.

„Ūkio ministerijos administruojamos ES fondų investicijos skiriamos remti regionuose veikiančias įmones, tad kviečiu Kauno ir kitus šalies rajonus aktyviai domėtis ir pasinaudoti 2014–2020 m. periodo galimybėmis“, – pabrėžia ūkio ministras E. Gustas.

Šiandien verslo atstovai gali teikti paraiškas ES investicijoms gauti pagal keturias priemones: „Eco-inovacijos LT“, „DPT pramonei LT+“, „Dalinis palūkanų kompensavimas“ ir „Eco-inovacijos LT+“. 2016 m. II ketvirtį planuojama skelbti kvietimus teikti paraiškas pagal mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų priemones, verslo konkurencingumo skatinimo priemones, energijos efektyvumo ir žmogiškųjų išteklių krypties priemones.

Kartu su ūkio ministru Kauno rajone lankosi ir ūkio viceministrė Rasa Noreikienė, kuri pristatys Ūkio ministerijos parengtas priemones, skirtas Lietuvos verslo plėtrai prioritetinėse eksporto rinkose. Su turizmo rinkodaros tendencijomis 2016–2017 m. ir bendradarbiavimo galimybėmis savivaldybės ir verslo atstovus supažindins Valstybinio turizmo departamento prie Ūkio ministerijos direktorė Jurgita Kazlauskienė. 

Ūkio ministras Kaune planuoja apsilankyti Raudondvario dvaro sodybos Menų inkubatoriuje ir Kauno  kardiologijos ir neurologijos reabilitacijos klinikoje. Šiems objektams Ūkio ministerija buvo skyrusi finansavimą iš 2007–2013 m. ES fondų. Raudondvario dvaro sodybos žirgyno pastatas, skyrus 1,8 mln. eurų ES paramos, pritaikytas meno inkubatoriaus veikai ir sukurtos palankios sąlygos menininkams kurti ir pristatyti visuomenei savo darbus, plėtoti su menu susijusias veiklas. 513 tūkst. eurų ES paramos buvo skirta Kauno kardiologijos ir neurologijos reabilitacijos klinikos šilumos ūkio renovacijai.

Kauno rajono savivaldybėje 2016 m. pradžioje veikė 2079 įmonės ir, palyginti su 2014 m. pradžia, jų skaičius padidėjo 6,5 proc., arba 126 įmonių. Tiesioginės užsienio investicijos Kauno rajone 2015 m. pabaigoje sudarė 101,3 mln. eurų ir buvo 2,4 karto didesnės nei prieš metus.

LR ŪM

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.