Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Įvyko išplėstinis Lietuvos ir Ukrainos Verslo tarybų posėdis

2015-08-28

Š.m. rugpjūčio 27 - 28 d.  vyko Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) Lietuvos ekonominio ir prekybinio bendradarbiavimo su Ukrainos Respublika Verslo tarybos organizuota Verslo misija į Kijevą. Misijos metu įvyko išplėstinis Lietuvos ir Ukrainos  Verslo tarybų posėdis, kuriame dalyvavo Lietuvos Respublikos premjeras  Algirdas Butkevičius ir Ukrainos ekonomikos plėtros ir prekybos ministras Aivaras Abromavičius.
Posėdžio metu buvo aptarti prasidėsiančio Ukrainos įmonių privatizavimo klausimai,  abipusio ekonominio bendradarbiavimo stiprinimas ir verslo plėtros galimybės.   Verslo tarybos pirmininkas  Sigitas Leonavičius savo kalboje pabrėžė, kad siekiant  stiprinti mūsų šalių ekonominį bendradarbiavimą, Lietuvos verslas yra pasirengęs dalintis patirtimi ir idėjomis pačiame aukščiausiame lygmenyje.
 Verslo tarybos metu pažymėta, kad norėdama tinkamai pasinaudoti Europos Sąjungos parama, pritraukti investicijas ir tapti konkurencinga ekonomika, Ukraina privalo ryžtingai ir nedelsiant įgyvendinti reformas, nukreiptas prieš korupciją ir sumažinti biurokratines kliūtis, kurioms dažnai apkraunamas norintis į šalį ateiti ir investuoti verslas. Nuo sugebėjimo susitvarkyti su šiomis problemomis iš esmės priklausys, ar pavyks Ukrainai sėkmingai integruotis į Europą, maksimaliai pasinaudoti jos teikiamomis galimybėmis bei pritraukti investicijų.
Diskusijų dalyviai pabrėžė atsinaujinančios energetikos svarbą. Pažymėta, kad siekdama būti nepriklausoma nuo Rusijos energetikos resursų ir vystyti konkurencingą ekonomiką, Ukrainos pramonė turi investuoti į atsinaujinančios energetikos technologijas. Lietuvos įmonės turi didelę darbo šioje srityje patirtį ir yra pasirengusios ja dalintis bei vystyti bendrus projektus.
Akcentuota, kad abipusio ekonominio bendradarbiavimo plėtrą sustiprintų ir paspartintų lankstesnė migracijos politika Lietuvoje, kuria yra suinteresuotas ir Lietuvos versla, nes Lietuvoje trūksta kvalifikuotos darbo jėgos, o Ukrainoje yra daug gabių, kompetentingų žmonių, turinčių didelę darbo patirtį pramonės įmonėse. Jeigu būtų supaprastinta ukrainiečių įdarbinimo Lietuvos įmonėse tvarka, naudą gautų abi šalys: į Lietuvą atvyktų kvalifikuoti darbuotojai, o galimybė ukrainiečiams dirbti Lietuvoje padėtų spręsti ekonominius ir socialinius klausimus šalyje, kuri šiuo metu išgyvena sudėtingus laikus. Lietuviai ir ukrainiečiai yra artimi savo kultūra ir tradicijomis, todėl šių žmonių atvykimas, integracija į darbo rinką nesukeltų jokių neigiamų padarinių.
Pasirašyti Lietuvos-Ukrainos ir Ukrainos-Lietuvos Verslo tarybų memorandumas, papildomas susitarimas prie Lietuvos pramonininkų konfederacijos ir Ukrainos pramonininkų  ir verslininkų sąjungos sutarties, Ukrainos pramonininkų  ir verslininkų sąjungos, Lietuvos inžinierinės pramonės asociacijos ir Kijevo įmonių, įstaigų ir organizacijų direktorių tarybos bendradarbiavimo gerinimo deklaracija.  Vyko dvišaliai Lietuvos ir Ukrainos įmonių susitikimai.
Verslo misijoje dalyvavo 17 Lietuvos įmonių iš IT, inžinerijos, energetikos, statybų  ir susisiekimo sektorių.
Lietuvos ir Ukrainos prekybos apyvarta 2014 m. sudarė 1,1 mlrd. eurų (t.y. 2 kartus mažesnė nei su Baltarusija), todėl akivaizdu, kad turimas ekonominis potencialas yra neišnaudotas. 2014 m. Lietuvos eksportas į Ukrainą sudarė 905 mln. eurų, o  Ukrainos į Lietuvą - 205 mln. eurų.  

Daiva Rimašauskaitė , LPK  Komunikacijos departamento direktorė
Tel. 8 680 44245, el. paštas daiva@lpk.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.