Ein Teil der Meldungen ist nur in der litauischen Sprache verfügbar

Premjeras LPK forume apžvelgė ekonomikos situaciją Lietuvoje

2014-12-01

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius dalyvavo Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) metiniame ekonomikos forume, skirtame aptarti svarbiausiems metų ekonomikos klausimams ir scenarijams. Premjero teigimu, šis forumas yra platforma suteikianti galimybę įvertinti Vyriausybės ir pramonininkų bendradarbiavimą, tai yra kaip valdžios vykdoma politika atsiliepia verslo aplinkai, o kartu ir Lietuvos ekonomikai.

„Dėl geopolitinių įtampų šie metai buvo kupini iššūkių, tačiau, vertindami trijų  metų ketvirčių rezultatus, galime pasidžiaugti, kad nesėkmių akivaizdoje nesuklupome – verslas tik stiprėjo, o ekonomika išliko auganti“ – sakė Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas akcentavo, jog per metus dirbančių žmonių skaičius išaugo 29,9 tūkstančiais arba atitinkamai 3,1 procento ir siekė didžiausią augimą per 10 metų. Vyriausybės vadovo teigimu, permainos Lietuvoje paskatino į namus grįžti vis daugiau užsienyje dirbančių tautiečių.

„2013 m. sugrįžusių Lietuvos piliečių skaičius padidėjo 9,3 procento, o šiemet sausio–spalio mėnesiais į Lietuvą grįžo 9,2 procento daugiau mūsų tautiečių negu per praėjusių metų tą patį laikotarpį“, – sakė premjeras.

„Turime idėją kitais metais atidaryti interneto portalą, kuriame būtų galima sužinoti ne tik apie laisvas darbo vietas atskirose savivaldybėse, ką dabar skelbia Darbo birža, bet ir gauti išsamią informaciją apie galimybę pradėti naują verslą, kaip gauti reikalingą finansinę paramą, įsikurti bet kurioje Lietuvos vietoje ir taip toliau“, – aiškino Vyriausybės vadovas.

Ministras Pirmininkas pažymėjo, jog ateinantys metai Lietuvai bus ne mažiau reikšmingi – bus užbaigti dar vieno Lietuvos strateginio projekto – elektros jungties su Švedija „NordBalt“ – darbai bei įvestas euras.

„Nuoširdžiai dėkoju pramonininkams, kurie buvo patikimi partneriai kovojant su visais iššūkiais šiais metais. Linkiu ir toliau būti vieningais įgyvendinant ir kitus ne mažiau ambicingus tikslus“, – baigdamas kalbą sakė premjeras A. Butkevičius.

Spaudos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija
8 706 63746
spauda@lrv.lt

Norint naudoti pateiktą informaciją rekomenduojame susisiekti su žinutės autoriumi.